11
Ara

Şirinler New York’a Gelirse Neler Olur Sizce?

Çocukluğumuzun vazgeçilmez çizgi filmi şirinler.. Çoğu zaman başlasın diye televizyon başında saatlerce beklerdik. Aslında bu sadece Şirinler için değil Tom ve Jerry, Tweety, Taş devri ve isimleri aklıma gelmeyen diğer çizgi filmler içinde geçerli bir durumdu. Ama şuan bile televizyonda gösterilse hiç sıkılmadan karşısına geçip keyifle izleriz sanırım.

Neyse sanırım konuya dönsem iyi olacak. Yıl 2011.. Şakacı, Sakar, Gözlüklü, Güçlü, Şirine, Şirin baba ve diğer şirinler.. Gene her zaman ki gibi çalışkan ve planlılar. Ama tabi yıllar geçse de bizim şirinler gene aynı. Sakar şirinimiz gene her şeyi yüzüne gözüne bulaştırmayı başarıyor tabi ki. Bu konuda hiçbir Şirin onun eline su dökemez :DHiçbir zaman “dur” kelimesinden anlamayan söylenenin tam tersini yapan Sakar şirinimizin yaptığı hata nedeni ile içlerinde Şirin babanın da bulunduğu 6 şirin köyden çıkarak New York’a gelmiştir.

İlk defa köylerinden çıkan Şirinler New York’a geldiklerinde bambaşka bir dünya ile karşılaşır ve bir ailenin başına bela olurlar. Fakat bu bela zamanla birbirine alışma sürecine dönüşür ve çiftimiz şirinlere köylerine dönmeleri için yardımcı olmaya çalışırlar. Tabi ki bu beklenildiği kadar kolay olmayacaktır çünkü şirinlerin peşlerinde her zaman ki gibi Gargamel var.

Filmde bir de daha önce o kadar çok bölümlerini izlememe rağmen kaçırmış olduğum bir detayı da öğrendim. Spoiler olacak belki ama söylemeden de edemeyeceğim. :D Meğerse bu bizim güzeller güzeli Şirinemizi, Gargamel şirinleri kandırmak için yaratmış fakat şirin baba onu kurtararak gerçek bir şirin haline dönüşmüş..

Burada kessem iyi olacak sanırım yoksa daha çok detay verebilirim. Halen bu keyifli yapımı izlemediniz mi? Ee o zaman ne vakit kaybediyorsunuz hala? :)

Şirinler filminin fragmanı;
Bunları İncelediniz mi?

2005_Black
İnsanlar başarıyı kutlarlar, ama biz başarısızlığı kutladık.. - Black

Bundan birkaç yıl önce bana Hindistan yapımı bir film önerseler hiç izlemeden direk o filmi elerdim sanırım. Bunun sebebi de sanırım izlemiş olduğum birkaç reklamdı. Saçma bir sebep, şimdi yazınca … Devamını oku..

”Yaratıcılık girdabında yüzmek istiyorum” Frank (2014)

Ülkemizde ilk kez 33. İstanbul Film Festivali’nde izleyici karşısına çıkan renkli bir Lenny Abrahamson filmi: Frank Monoton ofis hayatı ve hayallerini kurduğu müzisyenliğe adım atma, başarısız beste denemeleri arasında sürüp … Devamını oku..

Colin Clark gözünden Marilyn Monroe.. - Marilyn ile Bir Hafta

Simon Curtis’in yönetmen koltuğunda olduğu ‘Marilyn ile Bir Hafta’ filmi; bu kırılgan ve naif kadının görkemli hayatı hakkında fikir yürütebilmemiz için bizi onunla bir hafta geçirmeye götürüyor. Gerçek adı Norma … Devamını oku..

© Copyright 2010-2016 Sinemayı Bloglamaya Hazır mısınız?. Tasarım: — Dream Theme.

Üye Girişi Valid XHTML 1.0 Transitional I Love You Wordpress