11
Ara

Şirinler New York’a Gelirse Neler Olur Sizce?

Çocukluğumuzun vazgeçilmez çizgi filmi şirinler.. Çoğu zaman başlasın diye televizyon başında saatlerce beklerdik. Aslında bu sadece Şirinler için değil Tom ve Jerry, Tweety, Taş devri ve isimleri aklıma gelmeyen diğer çizgi filmler içinde geçerli bir durumdu. Ama şuan bile televizyonda gösterilse hiç sıkılmadan karşısına geçip keyifle izleriz sanırım.

Neyse sanırım konuya dönsem iyi olacak. Yıl 2011.. Şakacı, Sakar, Gözlüklü, Güçlü, Şirine, Şirin baba ve diğer şirinler.. Gene her zaman ki gibi çalışkan ve planlılar. Ama tabi yıllar geçse de bizim şirinler gene aynı. Sakar şirinimiz gene her şeyi yüzüne gözüne bulaştırmayı başarıyor tabi ki. Bu konuda hiçbir Şirin onun eline su dökemez :DHiçbir zaman “dur” kelimesinden anlamayan söylenenin tam tersini yapan Sakar şirinimizin yaptığı hata nedeni ile içlerinde Şirin babanın da bulunduğu 6 şirin köyden çıkarak New York’a gelmiştir.

İlk defa köylerinden çıkan Şirinler New York’a geldiklerinde bambaşka bir dünya ile karşılaşır ve bir ailenin başına bela olurlar. Fakat bu bela zamanla birbirine alışma sürecine dönüşür ve çiftimiz şirinlere köylerine dönmeleri için yardımcı olmaya çalışırlar. Tabi ki bu beklenildiği kadar kolay olmayacaktır çünkü şirinlerin peşlerinde her zaman ki gibi Gargamel var.

Filmde bir de daha önce o kadar çok bölümlerini izlememe rağmen kaçırmış olduğum bir detayı da öğrendim. Spoiler olacak belki ama söylemeden de edemeyeceğim. :D Meğerse bu bizim güzeller güzeli Şirinemizi, Gargamel şirinleri kandırmak için yaratmış fakat şirin baba onu kurtararak gerçek bir şirin haline dönüşmüş..

Burada kessem iyi olacak sanırım yoksa daha çok detay verebilirim. Halen bu keyifli yapımı izlemediniz mi? Ee o zaman ne vakit kaybediyorsunuz hala? :)

Şirinler filminin fragmanı;
Bunları İncelediniz mi?

Tom Hanks’ten Yep Yeni Bir Yapım – Larry Crowne

Bu ay vizyona girecek güzel filmlerden biri olan “Larry Crowne” umutsuz ve çaresiz bir adamın hayatının nasıl değişebileceğini bize gösteriyor. Baş rollerinde Tom Hanks ve Julia Roberts’ı izleyeceğimiz film, aslında … Devamını oku..

”Bir savaşçının ruhu her şeyi yakacak” MÁLMHAUS (2014)

Açıkcası bugün okuduğum bir inceleme yazısına dek varlığından haberdar olmadığım bir filmdi. Sıcağı sıcağına izlemek ve yazmak istedim. Orijinal adıyla ”Málmhaus” (Metalhead) eğer basit cümlelere indirgeyerek özetlemek gerekirse ”Yaşam tarzınız, … Devamını oku..

“Herkes hayatını bir şekilde kazanmak zorundadır, kendisini satarak da olsa…” – Sound of Noise

2001 yılında çekilen ve birçok ödül alan “Music For One Apartment And Six Drummers” kısa filmi aynı ekiple birlikte tam 10 yıl sonra beyazperde karşısında izleyici ile buluşur. Filmi izledikten … Devamını oku..

© Copyright 2010-2017 Sinemayı Bloglamaya Hazır mısınız?. Tasarım: — Dream Theme.

Üye Girişi Valid XHTML 1.0 Transitional I Love You Wordpress