25
Eki

“Bana yardım etmeyi deneyebilirsiniz.”

Alabama’nın küçük bir kasabasında 17 yaşındaki Ree Dolly, (Jennifer Lawrence) hem 2 kardeşine hem de hasta annesine tek başına bakmak zorunda. Babaları onları Methamphetamin (uyuşturucu) bağımlılığı yüzünden terketti.

Ne ablasından, ne kayıp babasından, ne komşularından, ne küçük kardeşlerinden, ne hasta annesinden, ne de yarım yamalak amcasından hayır vardı. Tüm bu olaylarla genç yaşında bire bir mücadele etmek zorunda.

Yoksulluk içinde geçen zamanından Ree, hayattan çok şey öğreniyor. Bunlarla birlikte iradesinden hiçbir şey kaybetmeden kendi yolunda ilerlemesini bilen bir karakter.

Son dönemin başarılı ve genç kadın oyuncularından birisi olarak görülen Jennifer Lawrence, rolünün altından kalkabilmiş diyebilirim. “Güçlü bir birey” rolünü istifini bozmadan iyi oynamış.

Film keşke biraz daha hareketli olsaydı. O zaman konusu itibariyle daha bir izlenilesi olurdu diye düşünüyorum.

Yapım bizim gördüğümüz ismindeki gerçekten “gerçeğin parçaları” olmuş. Daha 17 yaşında bir kızın hayatın zorluklarıyla tek başına mücadelesini görüyoruz. Arada bir amcasının (amca mı ne olduğunu belli değil gerçi) yardımıyla.

Müziklerinide çok beğendim. Sevdiğim Country tarzıydı. Zaten filmde mekânın geçtiği tarafın müzikleriydi.

Ders alınası ve “hayattan bıktım” diyenlerin izlemesi gereken tarz bir film, tavsiye ederim.

Fragmanını izlemek istiyorsanız;

© Copyright 2010-2011 Sinemayı Bloglamaya Hazır mısınız?. Tasarım: — Dream Theme.

Üye Girişi Valid XHTML 1.0 Transitional I Love You Wordpress