11
Kas

Seni kırkında hayal edebiliyorum. Şu an bile gözümde canlandırabiliyorum. – Bir Gün

Herkesin bir şarkıya ihtiyacı vardır. Güzel melodi, gece çok uzunken… İşte tam anlamıyla sizi şarkılarıyla tutsak eden ve her sahnesinde, “şimdi ne olacak acaba?” diye meraklandıran bir film; “Bir Gün.” Onlar için çok önemli bir gün vardı, akıllarından hiç çıkmayan bir gün! Peki bu hangi gündü?

Her şey 15 temmuz günü başlamıştı. Birbirlerini daha önce fark etmemiş olan bu iki insanı buluşturan mezuniyet gecesinde.. Hayattan pek bir beklentisi olmayan, eğlenceye düşkün, zengin ve yakışıklı biri; kendi dünyasını içinde yaşayan, tüm hayatı kitaplardan ibaret olan ve her konu da kendini üstün gören birini, gerçekten sevebilir miydi, ona tüm kalbini sunabilir miydi? Birlikte geçirdikleri tek bir gece için, birbirlerini unutmak o kadar kolay olmasa gerek.. Onlar sadece arkadaş kalmayı istediler, birbirlerini çok iyi tanıdılar ve yıllar geçtikçe artan bir sevgiyle birlikte büyüdüler. Onların birbirleri için delicesine atan kalpleri vardı ve bunu zamanı geldiğinde paylaşmayı denediler. Zor günlerinde hep “EM&DEX” olarak kaldılar.. Peki ama aşka kim karşı koyabilirdi ki, artık tamamen beraber olmanın zamanı gelmemiş miydi? Bunu da öğrendiler ve bir ömür boyu birlikte olmak istediler.

Yıllar sonra, yaşanan bir aşkın uzun olması gerekmez miydi? Peki nerden çıktı bu erken ayrılık, kim bunu istedi? Son kez tartışmışlardı, tek bir istekleri vardı ama artık çok fazla zamanları yoktu.. Sadece biraz kırgınlık ve alınganlık vardı üzerlerinde ama bunu telafi edebilirlerdi. Çünkü onların aşkları çok büyüktü ve birbirlerine sonsuz bir sevgileri vardı. Onlar en iyi arkadaş, en iyi dost ve daha da ötesi onlar “Em&Dex”di.

Kitabını okuduktan sonra filmini merakla beklemiştim. Sanırım beklediğime değdi.. İzlemeyenler için tavsiye ediceğim
filmler arasında yerini alıyor. Aşk filmi sevenlerin kesinlikle izlemesi gereken filmlerden diyebilirim.

Herkese iyi seyirler dilerim!!
Bunları İncelediniz mi?

“Ailemi paramparça eden bir devrime ayak uydurmayı başarmış, bir savaştan sağ çıkmıştım ve şimdi uyduruk bir aşk hikayesi sonum olacaktı.” – PERSEPOLİS

Her sene yüzlerce film çekiliyor. Kimisi çok izleniyor, kimisi silinip gidiyor ve zaman kaybı olarak görülüyor. O kadar çok film ismi duyuyoruz ki hangisini izleyeceğimiz karar vermek büyük sorun yaratıyor. … Devamını oku..

Büyük güç, büyük sorumluluklar getirir. – Kung Fu Sokağı

Çin, Hongkong yapımı filmleri çok fazla olmasada ilgimi çekenleri izlemeye çalışıyorum. Hep aynı yapımları izlemek insanı sıkıyor yavaştan farklı yapımları da seyretmek lazım. :)) Az öncede eğlenceli bir Çin filmi … Devamını oku..

The Hobbit: The Battle of The Five Armies

Bugün vizyona girmesiyle birlikte Hobbit’e de veda ettik. Tek kitap olmasına karşın 3’leme olarak çekilen filmin son bölümü de bugün Türkiye’de vizyona girdi. Film Smaug’un Yalnız Dağdan çıkıp Esgaroth’a saldırmasıyla … Devamını oku..

© Copyright 2010-2017 Sinemayı Bloglamaya Hazır mısınız?. Tasarım: — Dream Theme.

Üye Girişi Valid XHTML 1.0 Transitional I Love You Wordpress