2011, Dram, Hayatımız Sinema, Romantik

Seni kırkında hayal edebiliyorum. Şu an bile gözümde canlandırabiliyorum. – Bir Gün

Seni kırkında hayal edebiliyorum. Şu an bile gözümde canlandırabiliyorum. – Bir Gün

Herkesin bir şarkıya ihtiyacı vardır. Güzel melodi, gece çok uzunken… İşte tam anlamıyla sizi şarkılarıyla tutsak eden ve her sahnesinde, “şimdi ne olacak acaba?” diye meraklandıran bir film; “Bir Gün.” Onlar için çok önemli bir gün vardı, akıllarından hiç çıkmayan bir gün! Peki bu hangi gündü?

Her şey 15 temmuz günü başlamıştı. Birbirlerini daha önce fark etmemiş olan bu iki insanı buluşturan mezuniyet gecesinde.. Hayattan pek bir beklentisi olmayan, eğlenceye düşkün, zengin ve yakışıklı biri; kendi dünyasını içinde yaşayan, tüm hayatı kitaplardan ibaret olan ve her konu da kendini üstün gören birini, gerçekten sevebilir miydi, ona tüm kalbini sunabilir miydi? Birlikte geçirdikleri tek bir gece için, birbirlerini unutmak o kadar kolay olmasa gerek.. Onlar sadece arkadaş kalmayı istediler, birbirlerini çok iyi tanıdılar ve yıllar geçtikçe artan bir sevgiyle birlikte büyüdüler. Onların birbirleri için delicesine atan kalpleri vardı ve bunu zamanı geldiğinde paylaşmayı denediler. Zor günlerinde hep “EM&DEX” olarak kaldılar.. Peki ama aşka kim karşı koyabilirdi ki, artık tamamen beraber olmanın zamanı gelmemiş miydi? Bunu da öğrendiler ve bir ömür boyu birlikte olmak istediler.

Yıllar sonra, yaşanan bir aşkın uzun olması gerekmez miydi? Peki nerden çıktı bu erken ayrılık, kim bunu istedi? Son kez tartışmışlardı, tek bir istekleri vardı ama artık çok fazla zamanları yoktu.. Sadece biraz kırgınlık ve alınganlık vardı üzerlerinde ama bunu telafi edebilirlerdi. Çünkü onların aşkları çok büyüktü ve birbirlerine sonsuz bir sevgileri vardı. Onlar en iyi arkadaş, en iyi dost ve daha da ötesi onlar “Em&Dex”di.

Kitabını okuduktan sonra filmini merakla beklemiştim. Sanırım beklediğime değdi.. İzlemeyenler için tavsiye ediceğim
filmler arasında yerini alıyor. Aşk filmi sevenlerin kesinlikle izlemesi gereken filmlerden diyebilirim.

Herkese iyi seyirler dilerim!!

/ 8 Wiews

3 Comments

 • alleine ich 18 Kasım 2011 at 01:59

  Çok güzel anlatım olmuş ellerinize sağlık. En kısa zamanda izleyeceğim.. (Melek listeye bu filmi de ekle.. :D)

  Reply
 • jennyssb 12 Kasım 2011 at 22:25

  Teşekkür ederim, böyle düşünmeniz beni çok mutlu etti doğrusu. Benim için tek sıkıntı fazla müziğin olmamasıydı. Tek bir müzik vardı o da; “we had today.” Şarkıyı da çok beğendim fakat tek bir şarkı film için yeterli değildi.. Film kesinlikle çok güzel, izleneminizi tekrar tekrar tavsiye ediyorum :)

  Reply
 • Peren 12 Kasım 2011 at 14:04

  Ne güzel anlatmışsınız.Zaten izlemeyi düşünüyordum, artık bir an önce izlesem diyorum.Genelde kitabı okuduktan sonra, filmleri hayal kırıklığı yaşatır insana, ama bu öyle olmamış sizin için, sevindim.Umarım çok geçmeden izlerim bende :)

  Reply
 • Please Post Your Comments & Reviews

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir