12
Eki

“Sen benim ölümsüzlüğümsün.”

Kasım da Aşk Başkadır! Kasım denilince aklınıza ilk gelen şeyi sormak isterdim size.. “Kasım!” Yahu, ne var bu Kasım ayında da böyle filmin adına konmuş, onu betimleyen şey ne? Sonbahar ayının, 3.ncü ayı olduğu için mi bu kadar önemli sizce; yoksa, kışa yaklaşmamızın ne kadar güzel olduğunu mu, bize anlatmak istiyor? Eminim, bu tarz sorular sizinde aklınıza takılmıştır. Bu soruların cevabını filmin isminden değil, ancak; filmi izlerken anlayabiliyoruz.. Peki aşk nedir? O da sonbahar gibi soğuk, yıpratıcı ve korkunç mudur? Hayır, aşk asla çirkin ya da korkunç değildir.. Aşk, dünyada ki tüm sevimliliğinin ve güzelliğinin bir beden üzerinde bütünleşmiş halidir! Aslında, bunu yediğimiz en tatlı çikolatalara benzetebiliriz. Bitmesini hiçbir zaman da istemeyiz, değil mi? Tabiki de hayır, bunu kimse istemez..!

Tek sahip olduğum şey sendeki anılarım. Bu anılarım güçlü ve güzel olmalı. Anlamıyor musun? Böyle hatırlanacağımı bilirsem, her şeye göğüs gerebilirim. Her şeye. Nelson, sen benim ölümsüzlüğümsün..


Hayatınızın son dönemlerini yaşıyor olsaydınız, ne yapardınız? Bir köşeye sinip gizlice ağlamak ve şu anda bulunduğunuz duruma hakaret mi etmek? Ya da hayatınızın son dönemlerini, mutluluğu bulmak için mi uğraşırdınız? Sara’nın yapmak istediği tek şey; sadece bir ay için, birileriyle mutlu olmak, hayattan zevk alabilmek.. En tatlı ve en güzel şeyleri yiyebilmek, içebilmek, eğlenebilmek ve yapmak istediği her şeyi yalnız bir ay’a sığdırmak.. Aslında her şey gayet iyi gidiyordu, ta kii; aşık olana dek.. Peki, Nelson yalnızca bir ay için bu deli dolu bulduğu ve biraz kaçık olduğunu düşündüğü kadına katlanabilir mi? Nelson çok sakin yaşantısı olan ve aşkı belki de hiç tatmamış biridir. Onun için hayatta, işten ve paradan daha önemli bir şey yoktur ve onun ne aşka, ne de sevgiye ayıracak zamanı vardı..
Ama, aşık olmak kimin aklına gelirdi ki, kim koşulsuz birine bağlanmak isterdi ki?

Filmin sonunda yüzünüzde küçük bir tebessüm oluşsa da, geride kalmış gözyaşlarınız için artık çok geç diyebilirim. Artık gönül rahatlılığıyla gözyaşlarınızı akıtabilirsiniz.. Çünkü aşkı en güzel anlatan filmi izlemiş olacaksınız!

İyi Seyirler!

Kasımda Aşk Başkadır fragman;
Bunları İncelediniz mi?

The Hobbit: The Battle of The Five Armies

Bugün vizyona girmesiyle birlikte Hobbit’e de veda ettik. Tek kitap olmasına karşın 3’leme olarak çekilen filmin son bölümü de bugün Türkiye’de vizyona girdi. Film Smaug’un Yalnız Dağdan çıkıp Esgaroth’a saldırmasıyla … Devamını oku..

“Doğmakla meşgul olmayan, ölmekle meşguldür.” – Bir Çeşit Komik Hikaye

Uzun zaman olmuştu Zach Galifianakis’in filmlerinden birini izlemeyeli. Nedendir bilinmez ama bir türlü ısınamadım kendisine biraz itici geliyor fakat bu düşüncemi bu filmle birlikte tamamen yıktı ve en kısa zamanda … Devamını oku..

Umut korkudan güçlü tek duygudur. – Açlık Oyunları

Bugüne kadar sitede yorumladığım filmler hep hoşuma gidenler olmuştu. Sanırım bu ilk olumsuz yorumum olacak o yüzden çok heyecanlıyım :p Öncelikle şunu açıkça belirtmek istiyorum ki eğer ki Açlık Oyunları … Devamını oku..

© Copyright 2010-2017 Sinemayı Bloglamaya Hazır mısınız?. Tasarım: — Dream Theme.

Üye Girişi Valid XHTML 1.0 Transitional I Love You Wordpress