20
Eyl

Büyük oynamayan kazanamaz – Hodejegerne

Filmin konusunu incelediğim zaman klasik aksiyon filmlerinden bir tanesi diye düşünerekten vakit geçirmek için izlemeye başladım. Filmin başı biraz sıkıcı geçince kapatıp kapatmamak konusunda kararsız kaldım ama bir filmi yarım bırakmayı sevmediğim için devam ettim ki ne kadar doğru bir karar verdiğimi anladım. :))

Roger, Norveç’in en başarılı beyin avcılarından biridir ve oldukça lüks bir yaşantısı vardır. Fakat eşini ve kendini daha rahat ettirmek için 2. Bir iş olarak değerli tablo hırsızlığına başlar. Beyin avcılığında profesyonel olduğu gibi hırsızlıkta da titiz ve dikkatlidir. Kendisi ile görüşmeye gelen iş arayan kişiler ile buluşma ayarlıyor eğer ki elinde onun işine yarayacak kadar değerli bir eşya olduğunu hissederse kendisi ile daha detaylı bir görüşme yaparak evin ne zaman müsait olduğunu laf arasında öğreniyor. Gerekli bilgiler toplandıktan sonra evin müsait olduğu gün, titiz bir çalışma ile orijinal tabloyu sahtesi ile değiştirerek görevini tamamlar.

Eşinin açmış olduğu galeride Clas Greve ile tanışır ve kendisinde çok değerli bir tablonun olduğunu öğrenir. Planını yapar ve her zamanki titizliği ile tablonun orjinalini alıp oradan uzaklaşır fakat hiç ummadığı bir şeyle karşılaşır. Eşinin kendisini Clas ile aldattığını öğrenir ve o an yaşadığı şok ile Clas’ı araştırmaya başlar. Clas’ın evinden çaldığı değerli tabloyu elinden hızlıca çıkarmak için plan yapmaya başlar fakat hiçbir şey istediği gibi gitmez. Clas, eskiden paralı askerlik yapmış ve oldukça tehlikeli biridir. Roger hiç hayal bile edemeyeceği olayların ortasında bulur kendini ve hayatta kalma mücadelesi verir.

Filmde, milyon dolarların harcandığı Amerikan aksiyon filmleri gibi patlama, çatışma sahneleri olmasada nedendir bilinmez ama sizi filme baya bir bağlıyor. Hatta bence bir çok aksiyon filminden bile daha iyi olmuş. Ayrıca filmin bize vermek istediği mesajda ise; paranın her şey olmadığını bizlere yansıtıyor. Senaryo, kurgu ve oyuncuların performansını da işin içine kattığımız zaman kusursuz bir yapım olmuş. Umarım Norveçliler bu tarz yapımların üzerine düşer ve Hindistan yapımı filmlerde olduğu gibi favori listemizin en üst sıralarında yerlerini ayırırlar. :))
Bunları İncelediniz mi?

detachment_1
“Hissiz olmak, kolaydır. Bir şeyi önemsemek ise cesaret ve ahlak ister.” - Detachment

Jason Statham için nasıl aksiyon filmlerinin aranan kanı diyorsak bence Adrien Brody içinde dram, psikoloji türünün aranan ismi.. Bir insana psikolojik filmler bu kadar mı yakışır? Bu kadar mı sorunsuz … Devamını oku..

140116_oscar640.hlarge
86. OSCAR ÖDÜL TÖRENİ ADAYLARI

Ellen Degeneres’in sunumuyla bu yıl 2 martta düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak olan 86. Oscar ödülleri adayları 16 Ocak Türkiye saatiyle 15.40′da açıklandı. Adayların açıklanmasının ardından her yıl olduğu gibi bu … Devamını oku..

”Dolar ne siyahtır, ne beyaz… Dolar yeşildir.” 42

Gerçek bir hayat hikayesi: 42 Çoğu sinemaseverin aslında senaryoları ile tanıdığı – ki aralarında bir numara olan Gizemli Nehir’dir bana göre- Brian Helgeland’ın 2013 yapımı son yönetmenlik denemesi ‘42’, hedefine … Devamını oku..

© Copyright 2010-2014 Sinemayı Bloglamaya Hazır mısınız?. Tasarım: — Dream Theme.

Üye Girişi Valid XHTML 1.0 Transitional I Love You Wordpress