2012, Aksiyon, Gerilim, Macera

Rakamları hiç sevmiyorum. Ben arkadaşlarımı seviyorum.. – Safe

Rakamları hiç sevmiyorum. Ben arkadaşlarımı seviyorum.. – Safe

12 yaşında olmasına rağmen harika matematik zekası olan Mei, seçme sanşı olmadığı için bir anda kendini Çin mafyasının içinde bulur ve tehlikenin tam ortasına düşer. Mafyalar arası anlaşmazsızlık yetmezmiş gibi birde işin içine aç gözlü, görevini kötüye kullanan polislerde girince ortalık daha çok karışır ve Mei’nin sırrını öğrendiklerinde ise hepsi peşine düşmeye başlar. Mei bir dalgınlıktan faydalanarak kaçmayı başarır.

Luke (Jason Statham), hayatta en çok değer verdiği eşini kendi hatalarından dolayı mafyanın öldürmesi ile hayatı altüst olmuştur. Her şeyi bitirmek için metro istasyonuna gidip kendini metronun önüne atmayı düşünürken, o an dikkatini mafyadan kaçan Mei çeker ve geri adım atar. İşte burada farkına varmadan küçük Mei, hayatını kurtarmış ve ona borçlu olduğunu hissederek kendini bu aksiyonun içine atar.

Kendisi de eski polis olduğu için aslında biraz daha kolay işi. Çünkü dövüşmeyi ve silah kullanmayı gayet iyi biliyor. Tek yapacağı şey Mei’yi mafyanın eline düşürmeden hayatta tutmak. Jason Statham’ın diğer filmlerinden daha güzel geldi bana açıkçası. Sanırım bunda küçük Mei’nin de katkısı çok fazla.

Mei ve Luke arasında baba-kız ilişkisinden öte birbirine güvenen yakın arkadaş ilişkisi oluşmuş ve ikilinin zaman zaman arasında geçen diyaloglar ise filme renk katmış. Aksiyon filmlerini ve özellikle Jaston Statham hayranı iseniz bu filmi izlemenizi öneriyorum.

/ 8 Wiews

2 Comments

 • Furkan Özden 19 Kasım 2012 at 08:37

  İçinde Jason Statham olan bir film böyle bitmemeliydi ya. Film bittiğinde “Dur lan daha Seattle’a gidecekleri ya lan.” dedim ama yönetmen beni nereden duyacak :( Çok başarılı bir yapıttı bence serinin devam filmini dört gözle bekliyorum.

  Reply
 • aydın 05 Kasım 2012 at 08:46

  Kızın oyunculuğu hayran bıraktı. Mimikleri ve oyunculuğu gerçekten film de olduğu gibi zeki bir kız olduğu gözlerden kaçmıyor.

  Jason Statham her zamanki gibi performansını sergilemiş. Aksiyon Filmlerinde görmeyi sevdiğim kişilerden.

  Sıkılmadan zevkle izledim .

  Reply
 • Please Post Your Comments & Reviews

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir