1
Tem

“Hissiz olmak, kolaydır. Bir şeyi önemsemek ise cesaret ve ahlak ister.” - Detachment

Jason Statham için nasıl aksiyon filmlerinin aranan kanı diyorsak bence Adrien Brody içinde dram, psikoloji türünün aranan ismi.. Bir insana psikolojik filmler bu kadar mı yakışır? Bu kadar mı sorunsuz şekilde rolünü canlandırır. Pardon yaşar desek daha doğru olacak sanırım. :)) Filmi izledikten sonra bu söylediğime hak vereceksiniz.

Bir öğretmen için en zor kısım sanırım sorumluluk sahibi olmayan, kendi başına buyruk öğrencilere bir şeyleri öğretme çabasıdır. Çünkü ne kadar onlara yaklaşmaya çalışsanızda onlar sizden hep uzakta duracaktır. Bunun en büyük nedeni ise bugüne kadar bir hata ile seçtikleri hayat yüzünden hep yalnız bırakılmaları, hor görülmeleri olsa gerek. Bence bir öğretmen için bu tür öğrencilerin başarılı olması daha önemlidir. Bir okul düşünün, tüm sorunlu öğrencilerin bulunduğu. Öğretmenlerin derse endişe ile girdiklerini, zaman zaman öğrenciler tarafından tehdit edildiğini. Böyle bir ortamda ne öğrenciler mutludur ne de öğretmenler. Her tarafta bir karamsarlık mevcut. Çoğu öğretmen bir iki kez öğrencilere yaklaşmaya, yardımcı olmaya çalışır fakat sonucu olumlu olmayınca kendisi de pes eder. Okulda herkes diken üstündedir resmen. Henry Barthes, geçici öğretmenlik yapmak için bu okula gelir. Burada pek yabancılık çekmeyeceği kesin. Çünkü henüz çocukken yaşadığı bazı olaylar nedeni ile tıpkı oradaki birçok kişi gibi içine kapanık bir insana dönüşmüştür.

Fakat Henry’nin diğer öğretmenlerden farkı, bu çocuklara yardımcı olabileceğine inanmasıdır. Bu konuda ne kadar başarılı olacağı tartışılır ama önemli olan kendi hayatındaki çöküşe rağmen, karşısındaki insanlara yardım etme isteğinin azalmamasıdır. Unutmayalım ki bir insanın tekrar ayağa kalkması için çevresindeki insanların desteğine ihtiyacı vardır. Filmi sadece öğretmen-öğrenci arasında geçen bir hikaye olarak görmeyin. İzlediğiniz zaman birçok ders alabileceğiniz kaliteli bir yapım olmuş. Çok fazla ismini duyurmamış olması çok üzücü. Bu filmi izleyin ve izlettirin..
Bunları İncelediniz mi?

big2-cem-yilmaz-5_b115
CM101MMXI FUNDAMENTALS

Yıllardır tartışılıyor, hatta üzerinde bazı yorumcular farklı yorumlarda bulunuyor. Acaba Cem Yılmaz sadece komik mi, yoksa biz adam ne dese gülüyor muyuz ? Bu sorunun cevabını sanırım bu gösterisinde fazlasıyla … Devamını oku..

“Doğmakla meşgul olmayan, ölmekle meşguldür.” - Bir Çeşit Komik Hikaye

Uzun zaman olmuştu Zach Galifianakis’in filmlerinden birini izlemeyeli. Nedendir bilinmez ama bir türlü ısınamadım kendisine biraz itici geliyor fakat bu düşüncemi bu filmle birlikte tamamen yıktı ve en kısa zamanda … Devamını oku..

aska_sans_ver
“Her an her yerde.” - Aşka Şans Ver

Aşka şans ver! - Beau, bir söz yazarıdır. Mesleğinde genç ve yeni tanınmaya başlamıştır ve şöhret basamaklarını tırmanmaya başlamıştır. Her şarkı sözünde daha da şöhretleniyordur. Kelley Carter ise ünlü dönemlerini … Devamını oku..

© Copyright 2010-2014 Sinemayı Bloglamaya Hazır mısınız?. Tasarım: — Dream Theme.

Üye Girişi Valid XHTML 1.0 Transitional I Love You Wordpress