29
Haz

“Hep birlikte yarına gidelim..” – The Croods

Animasyon filmi dendiği zaman yaş sınırı, konusu veya metrajı ne olursa olsun izlemem gereken bir sinema/film türüdür diyebilirim. Ve son zamanlar da izlediğim animasyonlar arasın da kendine “en iyi 5 animasyon filmi” kategorisin de yer edecek “The Croods” filmini izlemenizi tavsiye ederim. Filmin başrol oyuncularının seslendirmeleri Nicolas Cage ve Emma Stone tarafından yapılmış 98dk’lık her yaştan izleyiciye hitap eden bir film olduğunu çok rahat söyleyebilirim.

Film Dünya’nın ilk çağlarını, daha kıtaların yeni oluşmaya başladığı zaman ki mağara adam ailesi olan Crood’ları anlatıyor. Crood ailesi otoriter ve güçlü aile reisi olan baba Grug (Nicolas Cage) tarafından uzun süredir korunmakta ve hayatta kalmaktadır. Diğer komşuları mamut tarafından ezilmiş, dev sivri sinek tarafından adeta çöp şiş gibi sokulmuş ve nezleden ölmüşlerdir Crood ailesi için her “yeni şey“ kötüdür. Hayatlarını bir mağara da sürdüren Crood’lar 3-5 gün de bir acıktıkları zaman dışarı çıkar ve avlanırlar ki bu avlanma süreci de çok eğlenceli diyebilirim. Fakat alienin bu durumundan rahatsız olan tek kişi Grug’un büyük kızı Eep (Emma Stone). Saklanmak yerine dışarıda olmayı, öğrenmeyi ve keşfetmeyi tercih ediyor. Güneşe dokunabilmek için sürekli yukarılara tırmanıyor ki güneş batımı da Crood ailesi için tek bir şey ifade ediyor mağaraya koşma vakti. Mağarada uyurlarken dışarıdan gelen ışık Eep’in dikkatini çeker ve ailesine belli etmeden gece bir cesaret ile mağarayı terk ederek ışığın peşinden koşmaya onu takip etmeye başlar. Ve işte burada filme esas oğlan Guy dahil olur. Guy cool, zeki ve modern bir mağara adamıdır. Ve ateşi ilk bulan insan diyebilirim de Işığın kaynağını bulan Eep onun bir ateş olduğunu öğrenir ve işte aşk adına ilk kıvılcım da buradan doğar )) Cool mağara adamımız Guy, Dünya’nın geçirmekte olduğu değişimi fark eder ve bir hedefi vardır yüksek dağlara, güneşe “yarına gitmek”. Evden kaçan kızları Eep’I aramaya çıkan Grug, Eep’I bulup eve döndüğü sırada ana kara parçalanmaya başlar ve Crood’ların evi olan mağara yerle bir olur. İşte bu nokta da Crood’ların maceraları başlamış olur. Ve filmimizin esas oğlanı olan Guy bu yolculuklta onları doğru yere götürebilecek, koruyabilecek ve rehberlik edecek tek kişidir. Tabii ailenin Guy’a olan bu ilgi ve güveni de baba Grug’ı çileden çıkartır.

Crood’ların bu macerasını da çok keyif alacağınız kesin. Filmin içerisin de bir çok çeşit hayvan görmeniz de mümkün. Evet çeşit diyorum çünkü bir sürü hayvanın karışımı diyebilirim. Mesela, tazı ile timsah karışımı. Kanguru gövdesine sahip çakal basil bir hayvan. Kaplumbağ kabuklu anka kuşu ve papağan tüylerinin rengine sahip bir uzun diş kaplan. Bu renkli ve eğlenceli macerayı eğer izlemediyseniz hemen izlemenizi tavsiye ederim. Umarım siz de benim kadar keyif alırsınız. “Hep birlikte yarına…”

Ahmet KAPLAN
Bunları İncelediniz mi?

Karayip Korsanları: Dünyanın Sonu

Senarist Ted Elliott ve Terry Rossio Karayip Korsanları’na devam filmi katmak yerine 2 filmlik bir mini seri katmayı düşünmüşlerdi. Bunun ilk adımını da Karayip Korsanları: Ölü Adamın Sandığı ile attılar. … Devamını oku..

“Houston, bu görev hakkında kötü hislerim var!” – Gravity

Uzaydan yeryüzünün renklerini izlemek.. hem de radyoda çalan güzel şarkılarla, sessiz ve huzurlu.. 2013 Venedik Film Festivali’nde “Future Film Festival Dijital” ödülüne layık görülen film Alfonso Cuaron yönetmenliğinde, sanatsal sinematografinin … Devamını oku..

“İyi bir komplo kesinlikle ispatlanamaz. İspatlanırsa hata yapmışlardır.” – Komplo Teorisi

Televizyonda en çok gösterilen film olarak sıkça adından söz ettiriyor “Komplo Teorisi“. Birçok kez rastlamama rağmen, televizyondan film seyretmeyi sevmediğim için hep es geçmiştim. Geçen gün Mel Gibson’un oynadığı filmlere … Devamını oku..

© Copyright 2010-2017 Sinemayı Bloglamaya Hazır mısınız?. Tasarım: — Dream Theme.

Üye Girişi Valid XHTML 1.0 Transitional I Love You Wordpress