31
Tem

“Onun gözünde sıradan bir adam ve sıradan biri gibi de onu kazanmak istiyorum. .” - Ghajini

Çok uzun süredir listemde olan fakat izlemeye fırsat bulamadığım Bollywood‘un en önemli oyuncularından biri olan Aamir Khan‘ın gene harikalar yarattığı Ghajini filmini anca bugün seyredebildim. Hatta şimdi bitti ve taze taze başlıyorum yazmaya :D

Öncelikle şunu belirteyim; filmin senaryosu Memento ile bir çok benzerlik taşıyor. Fakat konu Memento’da daha ağır ilerlerken Ghajini’de konuyu ve duyguyu çok iyi yansıtmışlar. Sakın olaki alıntılar, benzer sahneler var diye filmi kapatmayın.

Ghajini‘de gene diğer Bollywood yapımları gibi uzun fakat zamanın nasıl geçtiğini anlamadığınız filmlerden bir tanesi. Aslında filmin kaçıncı dakikasında olduğunuzu merak ettiğiniz kısımlar genelde bir anda şarkılar söyleyip dans etmeye başladıkları sahneler oluyor. Şahsen ben, bu sahnelerde bazen ileri sardım :D Neyse neyse biz filmimizin konusuna dönelim artık :)) Sanjay Singhania ülkenin en önemli iş adamlarından biridir. Sahibi olduğu gsm şirketinin reklam panolarından biri Kalpana’nın evinin üzerinde yer alıyor ve görüşmesi için yardımcılarını gönderiyor. Bu görüşme sırasında büyük havalara girip patronunuz gelse kabul ederdim tarzı havalı konuşma yapıyor bizim kız :D. İş arkadaşları ise olayı tamamen yanlış anladıkları için Kalpana, Sanjay’ın kendisine evlenme teklifi ettiği yalanını uyduruyor ve hem reklam ajansını hem de kendini kurtarıyor. Bu yalan nereye kadar devam edebilir?? Duyanlar hemen telefona sarılıyor, tanışmaya geliyor yada röportaj yapmaya çalışıyor. Halbuki Kalpana’nın Sanjay’ı hiç gördüğü bile yok.. :D

Gazetelerde ve dergilerde röportajlar yayınlanmaya başlıyor e haliyle Sanjay’ın ise bu durumdan haberi oluyor ve sinirle reklam ajansına doğru yola koyuluyor. Sanjay, Amerika’dan yeni geldiği için kimse onu tanımıyor e tabi Kalpana’da tanımadığı için onu kendisiyle görüşmeye gelen, iş isteyen biri olarak sanıyor ve daha konuşmasına fırsat vermeden bile başlıyor sahte tanışma hikayesini anlatmaya. Olayları şaşkınla dinleyen Sanjay ise tek bir kelime bile edemeden oradan ayrılıyor.

İkilimiz bu şekilde tanışıyorlar ve her şey güzel giderken maalesef ki beklenmedik olaylar meydana geliyor ve nişanlıyken Kalpana, Sanjay’ın gözlerinin önünde öldürülüyor. En çaresiz andır sanırım bu ve asla unutulması mümkün olmayan bir şeydir. Tek istediği ise sevdiği kadını öldüren Ghajini’den intikam almaktır. Fakat karşısında çok zorlu bir yol onu bekliyor.

Sanjay’ın sevdiği kadını elinden alan adamdan intikamını alması için planlar yapması gerekiyor. Peki siz bu plana ortak olmaya hazır mısınız?
Bunları İncelediniz mi?

the-patriot-poster
“Yıllardır günahlarımın dönüp, beni bulmasından korkuyordum.. Bu bedel, dayanamayacağım kadar ağır..” - The Patriot

Sıkça karşılaştığım ama bir türlü izleyemediğim The Patriot filmini sonunda seyredebildim. Mel Gibson‘un başrolde oynaması izlememdeki en büyük etkendi aslında. İzlediğimde ise niye bu kadar geç seyrettim ki diye düşünmeden … Devamını oku..

sag-salim
İşler en fazla ne kadar karışabilir ki? - Sağ Salim

Bir film düşünün.. Ama öyle bir film düşünün ki son 10 yılın belkide en komik filmi olsun.. Evet “Sağ Salim” filminden bahsediyorum tabi ki :) Tamamen can sıkıntısına izlediğim bir … Devamını oku..

OCEANS-13
Siz de insanların hayatları ile kumar oynamamalısınız.

Serinin son filmini de izlemiş bulunuyorum. Bu üçlemenin en çok sevdiğim yanı ana kadroyu koruması birde bunlar yetmiyor muş gibi her filmde usta oyuncuları da kadroya davet etmeler. Ocean’s Eleven … Devamını oku..

© Copyright 2010-2015 Sinemayı Bloglamaya Hazır mısınız?. Tasarım: — Dream Theme.

Üye Girişi Valid XHTML 1.0 Transitional I Love You Wordpress