2011, Aksiyon, Bilim Kurgu, Gerilim

Çalınmış bir şeyi çalmak hırsızlık mıdır? – Zamana Karşı

Çalınmış bir şeyi çalmak hırsızlık mıdır? – Zamana Karşı

Fazla bilim kurgu filmi izlemeyen ben, sanırım artık bu tür filmleri takip etmeye başlayacağım. Aslında önceden izlediğim bir iki film vardı ve onlarda güzel ve konuları akıcıydı. Önceden birkaç kez karşılaştım fakat konusu ilgimi çekmediği için izlememiştim. Bugün ne izlesem diye düşünürken artık izlemenin zamanı geldi diyerekten bu filmi seçtim..İyi ki de seçmişim diyorum ve konuya geçiş yapıyorum.. :D

Filmde, gelecekte insanlar 25 yaşına geldikten sonra yaşlanmıyorlar ve ölümsüzlük için bir yöntem bulmuşlar. 25 yaşına gelen her gencin kolundaki sayaç devreye giriyor ve o sayaç yaşayacakları ömrün süresini belirliyor. Tabii ki her geçen dakika ömürlerinden kısalıyor ve bu sayacın süresini artırmak için günü birlik işlerde çalışıyorlar ve karşılığında ise ömürleri birkaç gün daha uzuyor. E tabi hal böyle olunca bazı çakallar daha uzun yaşayabilmek için karşıdaki insanların ömürlerini çalmaya başlıyorlar ve ülkenin belli bir kesiminde çalıp çırpma ile zengin olmuş insanlar.. Koşullar ne kadar değişirse değişsin gene zenginler rahat bir şekilde yaşamlarını sürerken, yoksul kesim ise onlara hizmet etmeye devam edecek sanırım.

Bir kaçımızın ölümsüz olabilmesi için, pek çok insan ölmek zorunda.

Babasını küçük yaşta kaybeden Will Salas’ın (Justin Timberlake) hayatta tek yakını annesidir ve onu kaybetmesi ile tek düşündüğü şey mevcut sisteme, zamana karşı gelmek. Film gerek konunun farklılığı, gerek oyuncuların iyi olmasıyla gerçekten kaliteli bir yapım olmuş. Bazı sahneler biraz saçma gelsede sonuçta bunun bir bilimkurgu filmi olduğunu unutmamamız gerek :) Bugün ne izlesem diye düşünen yada farklı bir konu arayışına giren film severler için güzel tercih olacaktır..

/ 34 Wiews

2 Comments

 • Çağrı Mustafa Alkan 18 Eylül 2012 at 00:21

  Çalınmış bir şey zamanda hırsızlık olarak adlandırılabilir mi bilemem ama filmi izlemek gerektiğini düşünüyorum.

  Reply
  • Melek Merve 18 Eylül 2012 at 00:27

   Film zevkini az çok biliyorum Çağrı. Kesinlikle hoşuna gidecek bir film ve en yakın zamanda izlemeni tavsiye ederim. :)

   Reply

  Please Post Your Comments & Reviews

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir