2010, Aksiyon, Bilim Kurgu, Casusluk, Dram, Gerilim, Macera, Psikolojik, Suç

Başladığım yere geri dönmek hiç bu kadar karmaşık ve zor olmamıştı…

Başladığım yere geri dönmek hiç bu kadar karmaşık ve zor olmamıştı…

BAŞLANGIÇ…

Filme geçmeden önce şunu hatırlatalım, filmi çok dikkatli izlemezseniz eğer ne izlediğinizi anlamazsınız ve çünkü çoğu zaman kafanızı bir hayli karıştıracak bu film :)

Baş kahramanımızın adı Cobb. Cobb karısını yani Mall’ı öldürmek suçundan aranıyor, bu yüzden çocuklarının yanına dönmesi mümkün değil. Ama onun için bir şans var. En iyi yapabildiği işi yapması gerekiyor fakat bu defa biraz karışık olacak işler. Cobb insanların rüyalarına girer gizli bilgileri çalar, bilinçaltındakileri çözer. Kısaca o bir beyin hırsızı. Ama bu defa görev çok farklı birinin beynine girip bilinçaltına bir fikir yerleştirmesi gerekiyor. Bu iş onun için çok önemli, başardığı taktirde çocuklarının yanına geri dönebilecek onların yüzünü tekrar görebilecek. Bu yüzden sağlam bir plana ve ekip arkadaşlarına ihtiyacı ihtiyacı vardır. Arkadaşı Arthur ile birlikte sıkı bir ekip hazırladılar. Ve macera başladı… Kendilerini akılalmaz bi aksiyonun içinde bulurlar. Her şey planlıydı fakat bu işte turistlere yer yok…

Ben de bir turistim… Ama çaktırmayın, gizli bir turist… Merak etmeyin diğer turistler gibi sorun çıkarmayacağım, çünkü kimse beni göremiyor, ben yansımanın da yansımasıyım… Ne yapalım bu muhteşem macerayı kaçıramazdım elbette değil mi?

Olaylar, gelişmeler, ekipteki herkes, Cobb’un Aşkı, yeteneği, buradaki herşey mükemmel. Ben bunlara şahit oldum ve tüylerim diken diken oldu şu an rüyada mıyım? Kaçıncı katmadayım? Bu rüya daha ne kadar sürecek? Bunları bilmiyorum ama dürtü bekliyorum sanırım… Yani daha iyisi gelene kadar alanında en iyisi buydu. Ben bu rüyadan hiç çıkmak istemiyorum. Hadi geç kalmadan siz de gelin. Ama hişştt kimse bilmesin bu rüyada TURİST’ lere yer yok… ;))

“ASLA DAHA BÜYÜK ŞEYLER HAYAL ETMEKTEN KORKMAMALISIN…”

/ 8 Wiews

4 Comments

 • George Manson 27 Haziran 2013 at 19:29

  Başladığım yere dönmek hiç bu kadar zor olmamıştı.
  Tüm mesele bu değil mi. Hata yap geri dönmek iste.

  Reply
 • Merve Biçer 03 Ekim 2012 at 16:46

  dövüş kulübünü de unutmamak lazım :)

  Reply
 • Demiroğlu 16 Eylül 2012 at 12:38

  İzlediğim en kaliteli filmdir. İlk izlemede anlaşılmasada 2. ve 3. izlemelerde çok sarıyo :)

  Reply
  • Melek Merve 17 Eylül 2012 at 00:58

   Kesinlikle haklısınız, bazı filmler var ilk izlemede çok şey kaçırabiliyorsunuz. Tuhaftır ki her izlediğinizde de başka bir detay yakalayabiliyorsunuz. Bundan biri başlangıç.. Prestij ve V for vendetta filmlerini de örnek verebiliriz..

   Reply

  Please Post Your Comments & Reviews

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir