2008, Aksiyon, Dram, Gerilim, Gizem, Romantik

“Onun gözünde sıradan bir adam ve sıradan biri gibi de onu kazanmak istiyorum. .” – Ghajini

“Onun gözünde sıradan bir adam ve sıradan biri gibi de onu kazanmak istiyorum. .” – Ghajini

Çok uzun süredir listemde olan fakat izlemeye fırsat bulamadığım Bollywood‘un en önemli oyuncularından biri olan Aamir Khan‘ın gene harikalar yarattığı Ghajini filmini anca bugün seyredebildim. Hatta şimdi bitti ve taze taze başlıyorum yazmaya :D

Öncelikle şunu belirteyim; filmin senaryosu Memento ile bir çok benzerlik taşıyor. Fakat konu Memento’da daha ağır ilerlerken Ghajini’de konuyu ve duyguyu çok iyi yansıtmışlar. Sakın olaki alıntılar, benzer sahneler var diye filmi kapatmayın.

Ghajini‘de gene diğer Bollywood yapımları gibi uzun fakat zamanın nasıl geçtiğini anlamadığınız filmlerden bir tanesi. Aslında filmin kaçıncı dakikasında olduğunuzu merak ettiğiniz kısımlar genelde bir anda şarkılar söyleyip dans etmeye başladıkları sahneler oluyor. Şahsen ben, bu sahnelerde bazen ileri sardım :D Neyse neyse biz filmimizin konusuna dönelim artık :)) Sanjay Singhania ülkenin en önemli iş adamlarından biridir. Sahibi olduğu gsm şirketinin reklam panolarından biri Kalpana’nın evinin üzerinde yer alıyor ve görüşmesi için yardımcılarını gönderiyor. Bu görüşme sırasında büyük havalara girip patronunuz gelse kabul ederdim tarzı havalı konuşma yapıyor bizim kız :D. İş arkadaşları ise olayı tamamen yanlış anladıkları için Kalpana, Sanjay’ın kendisine evlenme teklifi ettiği yalanını uyduruyor ve hem reklam ajansını hem de kendini kurtarıyor. Bu yalan nereye kadar devam edebilir?? Duyanlar hemen telefona sarılıyor, tanışmaya geliyor yada röportaj yapmaya çalışıyor. Halbuki Kalpana’nın Sanjay’ı hiç gördüğü bile yok.. :D

Gazetelerde ve dergilerde röportajlar yayınlanmaya başlıyor e haliyle Sanjay’ın ise bu durumdan haberi oluyor ve sinirle reklam ajansına doğru yola koyuluyor. Sanjay, Amerika’dan yeni geldiği için kimse onu tanımıyor e tabi Kalpana’da tanımadığı için onu kendisiyle görüşmeye gelen, iş isteyen biri olarak sanıyor ve daha konuşmasına fırsat vermeden bile başlıyor sahte tanışma hikayesini anlatmaya. Olayları şaşkınla dinleyen Sanjay ise tek bir kelime bile edemeden oradan ayrılıyor.

İkilimiz bu şekilde tanışıyorlar ve her şey güzel giderken maalesef ki beklenmedik olaylar meydana geliyor ve nişanlıyken Kalpana, Sanjay’ın gözlerinin önünde öldürülüyor. En çaresiz andır sanırım bu ve asla unutulması mümkün olmayan bir şeydir. Tek istediği ise sevdiği kadını öldüren Ghajini’den intikam almaktır. Fakat karşısında çok zorlu bir yol onu bekliyor.

Sanjay’ın sevdiği kadını elinden alan adamdan intikamını alması için planlar yapması gerekiyor. Peki siz bu plana ortak olmaya hazır mısınız?

/ 21 Wiews

8 Comments

 • didem nisa erden 22 Mart 2013 at 22:58

  fragmanın 42. saniyesindeki sahne filimde yok bilen varsa bi yazssın allah rızası için kafayı yiycem artık

  Reply
  • SineBlog 23 Mart 2013 at 00:57

   Merhaba,

   Söylediğiniz sahne filmde zaten pek uzun değildi. Ara ara müzikal sahneler giriyordu filmde bu da onlardan bir tanesi. Hatta siz yazınca tekrar baktım filme 55. dakikadan sonra izleyin. :))

   Reply
   • didem nisa erden 24 Mart 2013 at 17:14

    Söylediğinizi yaptım.42.saniye içindeki sahnelerden bir tanesi eksik.Sanjay’ın Kalpana’nın kulağına cep telefonu tuttuğunu düşündüğüm sahne.Hatta kızın üzerinde beyaz ve desenli bir gömlek var ve saçları toplu.Sahnenin geçmesinin muhtemel olduğu bütün bölümlerini tek tek izledim filmin.Hatta bendeki film eksik olabilir diye diğer sitelerde de aynı incelemeyi yaptım ama sonuç değişmedi

    Reply
 • berna 08 Ocak 2013 at 22:55

  izlediğim en harika film diyebilirim.aamir khanın oyunculuğuNA diyecek bir şey yok.kendisinİ taare zameen par ı izledik ten sonra hayran oldum.ve filmlerini sırayla izledim.hepside harika.FİLMİ İZLERKEN HEM GÜLDÜM ,HEM AĞLADIM ÇOK DEĞİŞİKTİ YANİ VE HİÇ BİR FİLMDE BUKADAR AĞLAMAMIŞTIM.FİLMDE EN ÇOKTA NEYE ÜZÜLDÜM BİLİYOMUSUNUZ KALPANA SANCİN’İN SANJAY OLDUĞUNU ÖĞRENEMEDEN ÖLDÜ YA O KADAR ÜZÜLDÜMKİ.
  NEYSE BENCE GHAJİNİ FİLMİ SÜPER BİR FİLM VE MÜZİKALLERDE İYİKİ VAR FİLME AYRI BİR HAVA KATMIŞ VE ÇOK GÜZELDİ.ZATEN BOLLYWOOD FİLMLERİ YANİ HİNT FİLMLERİ MÜZİKALLERİYLE ÜNLÜDÜR .
  AAMİR KHAN FİLMLERİNİ İZLEDİKTEN SONRA HİNT KÜLTÜRÜNE, HİNDİSTANA,HİNT ŞARKILARINA,FİLMLERİNE İLGİ DUYMAYA BAŞLADIM.. KESİNLİKLE TAVSİYE EDERİM BU FİLMİ.

  Reply
  • SineBlog 09 Ocak 2013 at 01:53

   Film ile ilgili spoiler vermeseniz daha iyi olurdu :)) Aamir Khan, oynadığı her rolün hakkını fazlasıyla veriyor. Zameen Taare Par filmi uzun süredir listemde duruyor. Diğer filmlerden bunu izlemeye sıra gelmemişti en kısa zamanda baksam iyi olacak sanırım. :)

   Reply
 • Merve Biçer 31 Ağustos 2012 at 23:39

  Başroldeki adamın adı Aamir Khan… Senaryolarda hep gerçek duygulardan bahsediyor sadece ve belli fikirleri insanlara aşılamaya çalışıyor onun dışında aynı oldukları düşüncesine katılmıyorum… 3 İdiots, fanaa ve taare zameen par filmlerdi de ayrıca mükemmeldir tavsiye ederim :)

  Reply
 • Nasozby 14 Ağustos 2012 at 00:23

  Şu müzikal kısımlar olmasa çok kaliteli yapımları var. Yalnız başroldeki adamın filmleri hep aynı senaryo üstüne :)

  Reply
 • Sinan Çalık 04 Ağustos 2012 at 23:22

  Aksiyon filmi içinde romantik komedi yaşayacağımı hiç düşünmezdim. Helal olsun 3 türü de içinde bulunduran bir yapım. Herkese tavsiye ederim.

  Reply
 • Please Post Your Comments & Reviews

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir