31
Tem

“Onun gözünde sıradan bir adam ve sıradan biri gibi de onu kazanmak istiyorum. .” – Ghajini

Çok uzun süredir listemde olan fakat izlemeye fırsat bulamadığım Bollywood‘un en önemli oyuncularından biri olan Aamir Khan‘ın gene harikalar yarattığı Ghajini filmini anca bugün seyredebildim. Hatta şimdi bitti ve taze taze başlıyorum yazmaya :D

Öncelikle şunu belirteyim; filmin senaryosu Memento ile bir çok benzerlik taşıyor. Fakat konu Memento’da daha ağır ilerlerken Ghajini’de konuyu ve duyguyu çok iyi yansıtmışlar. Sakın olaki alıntılar, benzer sahneler var diye filmi kapatmayın.

Ghajini‘de gene diğer Bollywood yapımları gibi uzun fakat zamanın nasıl geçtiğini anlamadığınız filmlerden bir tanesi. Aslında filmin kaçıncı dakikasında olduğunuzu merak ettiğiniz kısımlar genelde bir anda şarkılar söyleyip dans etmeye başladıkları sahneler oluyor. Şahsen ben, bu sahnelerde bazen ileri sardım :D Neyse neyse biz filmimizin konusuna dönelim artık :)) Sanjay Singhania ülkenin en önemli iş adamlarından biridir. Sahibi olduğu gsm şirketinin reklam panolarından biri Kalpana’nın evinin üzerinde yer alıyor ve görüşmesi için yardımcılarını gönderiyor. Bu görüşme sırasında büyük havalara girip patronunuz gelse kabul ederdim tarzı havalı konuşma yapıyor bizim kız :D. İş arkadaşları ise olayı tamamen yanlış anladıkları için Kalpana, Sanjay’ın kendisine evlenme teklifi ettiği yalanını uyduruyor ve hem reklam ajansını hem de kendini kurtarıyor. Bu yalan nereye kadar devam edebilir?? Duyanlar hemen telefona sarılıyor, tanışmaya geliyor yada röportaj yapmaya çalışıyor. Halbuki Kalpana’nın Sanjay’ı hiç gördüğü bile yok.. :D

Gazetelerde ve dergilerde röportajlar yayınlanmaya başlıyor e haliyle Sanjay’ın ise bu durumdan haberi oluyor ve sinirle reklam ajansına doğru yola koyuluyor. Sanjay, Amerika’dan yeni geldiği için kimse onu tanımıyor e tabi Kalpana’da tanımadığı için onu kendisiyle görüşmeye gelen, iş isteyen biri olarak sanıyor ve daha konuşmasına fırsat vermeden bile başlıyor sahte tanışma hikayesini anlatmaya. Olayları şaşkınla dinleyen Sanjay ise tek bir kelime bile edemeden oradan ayrılıyor.

İkilimiz bu şekilde tanışıyorlar ve her şey güzel giderken maalesef ki beklenmedik olaylar meydana geliyor ve nişanlıyken Kalpana, Sanjay’ın gözlerinin önünde öldürülüyor. En çaresiz andır sanırım bu ve asla unutulması mümkün olmayan bir şeydir. Tek istediği ise sevdiği kadını öldüren Ghajini’den intikam almaktır. Fakat karşısında çok zorlu bir yol onu bekliyor.

Sanjay’ın sevdiği kadını elinden alan adamdan intikamını alması için planlar yapması gerekiyor. Peki siz bu plana ortak olmaya hazır mısınız?
Bunları İncelediniz mi?

“Her birimiz kendi yolumuzda..” – Yeşil Yol

Hayatımın filmi.. Anlatılmaz yaşanır cinsinden. Şu yaşıma kadar onca film izledim ama hiç biri yeşil yolun yerini tutmuyor. Eminim ki ne diğerleri ne de yenileri de tutmayacak. Her insanın ömrümde … Devamını oku..

Karayip Korsanları: Ölü Adamın Sandığı

İlk filmiyle gişelerde yüzleri güldüren Karayip Korsanları, devam filmiyle karşımıza çıkıyor. Serinin bu 2. Yapımında, gözü pek delikanlımız Will Turner, Elizabeth ile evlenme arifesindedir. Düğün hazırlıkları yapıla dururken çılgın dostumuz … Devamını oku..

BİRAZ MÜZİK, BOLCA COEN: INSIDE LLEWYN DAVIS

Bu yıl akademiye olan en büyük itirazlarımdan biri: Inside Llewyn Davis Yazıya bu sitem ile başlamak istedim. Coen Kardeşlerin son filmi Inside Llewyn Davis’i izledikten sonra ilk düşündüğüm şeylerden biri … Devamını oku..

© Copyright 2010-2017 Sinemayı Bloglamaya Hazır mısınız?. Tasarım: — Dream Theme.

Üye Girişi Valid XHTML 1.0 Transitional I Love You Wordpress