8
Eyl

Tanımadığın şeytan, tanıdığın şeytandan iyidir. - Warrior

Bugüne kadar izlediğim en iyi dövüş filmi desem sanırım abartmış olmam. Bu filmi sakın diğer dövüş filmleri ile karıştırmayın. Diğerinden ayıran en büyük özelliği ise başrolleri paylaşan iki kardeş olması ve sizi her saniyede filmin içine alması sanırım. Bu bir uyarıdır! Filmi izlerken gözlerinizin dolması ve bir anda bağırarak sevinmeniz kaçınılmaz bir sondur kendinizi sıkmayın ve filmin akışına bırakın.. :))

Şunu söyleyerek konuya geçiş yapmak istiyorum Warrior, dövüş filmi olmasına rağmen dövüşü ikinci plana atarak aile kavramını da ön plana alması ile türündeki diğer filmlerden farklılık yaratmış. Geçmişte yaptığı hatalardan dolayı ailesinin parçalanmasına sebep olan bir baba, kardeşini ve annesini yalnız bırakan bir abi. Annesinin hastalığında ise tüm yükü tek başına yüklenen bir kardeş.. Her ne kadar birbirlerine kızgın olsalar da iki kardeşinin iki ortak yönü var. Biri babalarına duydukları kızgınlık, diğeri ise dövüş.

14 yıl sonra babasının karşısına Tom’u getiren şey ise askerlik döneminde vermiş olduğu sözdür. Babasına ne kadar kızgınlık ve kin beslemiş olasada sözünü yerine getirebilmesi için ihtiyacı olan tek şeydir. Tom 5 milyon dolarlık bir dövüş yarışmasına katılmak için babasının koçluğuna ihtiyacı vardır tıpkı eski günlerdeki gibi. Aralarında ne kadar soğukluk olsa da ikiside bu yarışmayı kazanmak için sıkı bir çalışmaya başlamıştır.

Öte yandan Tom’un abisi Brendan annesini ve kardeşini bırakarak sevdiği kızın yanında kalmayı tercih etmiştir. Şuanda her ne kadar mutlu bir evliliği ve harika 2 çocuk sahibi bir baba olsada maddi zorluklar onu bir hayli yormaktadır. Fizik öğretmeni olmasına rağmen geçmişteki hayatından kopamamış eve para getirmek için dövüşlere katılmaya başlamıştır.

14 yıl aradan sonra bir aileyi bir araya getirecek olan tek şey bu dövüş yarışması olacak. Birinin, çocuklarını ve eşine rahat bir gelecek sağlamak için ellerinde bulunan evi borcunu ödemesi için, diğer kardeşin ise verdiği sözü yerine getirebilmesi için bu yarışmayı kazanmaya ihtiyacı vardır. İkisi de birbirinden habersiz yarışmanın yapılacağı yerde karşılaşır ve birbirlerine kızgın oldukları için ilk görüşme pekte istenildiği gibi gitmiyor.

Her ne kadar filmin başında son sahneleri tahmin edebiliyor olsakta, senaryodaki akıcılık ve en önemlisi oyuncuların performansları ile sizi 2.20 saat ekrana kilitlemeyi başaran bir film olmuş. Ayrıca filmdeki müzik seçimleri de tam yerinde olmuş ve heyecanı daha da artırmış. Umarım dövüş filmi diye es geçmez ve bu harika filmi izlersiniz..
Bunları İncelediniz mi?

sugar man
“Her devrim bir şarkıya ihtiyaç duyar.” - Searching for Sugar Man

Geçen gün ne izlesem diye twitter’da dolaşırken filmin afişiyle karşılaşmam ile dikkatimi çekmesi bir oldu. Filmle ilgili okuduğum tek yorum en iyi belgesel ödül almış olmasıydı ve bu tarzda filmleri … Devamını oku..

13763029_gal
Harry Potter ve Ölüm Yadigarları Bölüm 1

J.K. Rowling’in bir cafe köşesinde sıkıntısından yazmaya başladığı Harry Potter, 7 kitaplık serisinin beyazperdeye uyarlanmasıyla seyirciye seyri yüksek fantastik bir dünya sunmuştu. Şimdi ise bu 7 serilik dünyanın son bölümüne … Devamını oku..

danny_the_dog__unleashed_2005_3
“Bazen hatırlamamanın daha kolay olduğunu düşünüyorum.” - Danny The Dog

Filmi ilk gördüğümde başrolünde Jet Li varsa eğer sadece bir dövüş filminden ibarettir diye düşündüm. Fakat izledikten sonra ne kadar yanıldığımı anladım ki Jet Li‘nin oyunculuğuna da hayran kaldım. Bu … Devamını oku..

© Copyright 2010-2014 Sinemayı Bloglamaya Hazır mısınız?. Tasarım: — Dream Theme.

Üye Girişi Valid XHTML 1.0 Transitional I Love You Wordpress