8
Eyl

Tanımadığın şeytan, tanıdığın şeytandan iyidir. – Warrior

Bugüne kadar izlediğim en iyi dövüş filmi desem sanırım abartmış olmam. Bu filmi sakın diğer dövüş filmleri ile karıştırmayın. Diğerinden ayıran en büyük özelliği ise başrolleri paylaşan iki kardeş olması ve sizi her saniyede filmin içine alması sanırım. Bu bir uyarıdır! Filmi izlerken gözlerinizin dolması ve bir anda bağırarak sevinmeniz kaçınılmaz bir sondur kendinizi sıkmayın ve filmin akışına bırakın.. :))

Şunu söyleyerek konuya geçiş yapmak istiyorum Warrior, dövüş filmi olmasına rağmen dövüşü ikinci plana atarak aile kavramını da ön plana alması ile türündeki diğer filmlerden farklılık yaratmış. Geçmişte yaptığı hatalardan dolayı ailesinin parçalanmasına sebep olan bir baba, kardeşini ve annesini yalnız bırakan bir abi. Annesinin hastalığında ise tüm yükü tek başına yüklenen bir kardeş.. Her ne kadar birbirlerine kızgın olsalar da iki kardeşinin iki ortak yönü var. Biri babalarına duydukları kızgınlık, diğeri ise dövüş.

14 yıl sonra babasının karşısına Tom’u getiren şey ise askerlik döneminde vermiş olduğu sözdür. Babasına ne kadar kızgınlık ve kin beslemiş olasada sözünü yerine getirebilmesi için ihtiyacı olan tek şeydir. Tom 5 milyon dolarlık bir dövüş yarışmasına katılmak için babasının koçluğuna ihtiyacı vardır tıpkı eski günlerdeki gibi. Aralarında ne kadar soğukluk olsa da ikiside bu yarışmayı kazanmak için sıkı bir çalışmaya başlamıştır.

Öte yandan Tom’un abisi Brendan annesini ve kardeşini bırakarak sevdiği kızın yanında kalmayı tercih etmiştir. Şuanda her ne kadar mutlu bir evliliği ve harika 2 çocuk sahibi bir baba olsada maddi zorluklar onu bir hayli yormaktadır. Fizik öğretmeni olmasına rağmen geçmişteki hayatından kopamamış eve para getirmek için dövüşlere katılmaya başlamıştır.

14 yıl aradan sonra bir aileyi bir araya getirecek olan tek şey bu dövüş yarışması olacak. Birinin, çocuklarını ve eşine rahat bir gelecek sağlamak için ellerinde bulunan evi borcunu ödemesi için, diğer kardeşin ise verdiği sözü yerine getirebilmesi için bu yarışmayı kazanmaya ihtiyacı vardır. İkisi de birbirinden habersiz yarışmanın yapılacağı yerde karşılaşır ve birbirlerine kızgın oldukları için ilk görüşme pekte istenildiği gibi gitmiyor.

Her ne kadar filmin başında son sahneleri tahmin edebiliyor olsakta, senaryodaki akıcılık ve en önemlisi oyuncuların performansları ile sizi 2.20 saat ekrana kilitlemeyi başaran bir film olmuş. Ayrıca filmdeki müzik seçimleri de tam yerinde olmuş ve heyecanı daha da artırmış. Umarım dövüş filmi diye es geçmez ve bu harika filmi izlersiniz..
Bunları İncelediniz mi?

Yılbaşı Çekiliş Sonuçları..

Merhaba arkadaşlar. Yılbaşı çekilişimizi açıklamak için buradayız. 2012 yılında öncelikle herkese sağlık, huzur, azıcık para da olsa fena olmaz hani :D ve tabi ki bol filmli seneler dilerim.. kitapindirim.com ve … Devamını oku..

Karayip Korsanları: Dünyanın Sonu

Senarist Ted Elliott ve Terry Rossio Karayip Korsanları’na devam filmi katmak yerine 2 filmlik bir mini seri katmayı düşünmüşlerdi. Bunun ilk adımını da Karayip Korsanları: Ölü Adamın Sandığı ile attılar. … Devamını oku..

“Çığlık atmaktan korkma..”

90 ların o durgun korkudan uzak sinema anlayışını Kevin Williamson yok etmişti. Çığlık filmi ile ortaya attığı 80’li yılların korku filmlerine benzer yeni seriyle 90’lı yılların gençliğini korkutmayı başardı. Çığlık, … Devamını oku..

© Copyright 2010-2017 Sinemayı Bloglamaya Hazır mısınız?. Tasarım: — Dream Theme.

Üye Girişi Valid XHTML 1.0 Transitional I Love You Wordpress