9
Ara

“En iyisini iste, en kötüsüne hazır ol.” - Prisoners

Denis Villeneuve, 2011 yılında İçimdeki Yangın filmi ile isminden baya bir söz ettirmiş bir yönetmendir. Her ne kadar izlemek istediğim fakat sürekli unuttuğum bir film olsa da.. Hakkında bugüne kadar olumsuz bir yorum okumadım. Bu yazıyı yayınladıktan hemen sonra bu filmi seyredeyim bari yoksa gene unutacağım. :))

Bugüne kadar seyrettiğim filmlerin yönetmen kısmına çok nadir dikkat ederim. Bu da o nadir filmlerden bir tanesi oldu benim için. :) İzlerken senaryosunda çok fazla eksik ya da hata bulsam da.. Yönetmen ve oyuncuların (Hugh Jackman , Jake Gyllenhaal, Terrence Howard) performansı sayesinde bu yılın en iyi filmleri arasında yerini alabilecek bir film ortaya çıkmış doğrusu.

İki komşu şükran günü sebebi bir araya gelmiş ve keyifli bir gün geçirirken bir anda hayatları altüst olmuştur. 2 küçük kız esrarengiz bir şekilde ortadan kaybolmuştur. Olayın polise bildirilmesinden sonra bu dosyaya atanan dedektif (Jake Gyllenhaal) kızları bulmak için elinden geleni yapsada ne yazık ki bir sonuç alamamaktadır. O an evlerinin önünde duran karavandan yola çıkaran şoförünü gözaltına alırlar fakat ellerinde bir delil olmayınca bırakmak zorunda kalırlar. Kaçırılmanın üzerinden günler geçmesine rağmen ortada bir suçlu bulunmaması Keller Dover’ın olayın üstüne gitmesine neden olur ve karavanın şoförünü kaçırır. Alex’in suçlu olduğuna inandığı için çeşitli işkenceler ile kendisini konuşturmaya çalışır fakat bir şekilde sonuca yaklaşamamaktadır.

Bir babanın çaresizliği, kızını bulabilmek için nasıl biranda gözünün dönebileceğini ve canavarlaşabileceğini Hugh Jackman bize öyle bir yansıtmış ki.. Oynamamış sanki o anı, Keller’in içinde bulunduğu durumu yaşamı. İşte bu oyunculuk ise filmin izlenilebilirliği daha da artırmış. Son dönemlerde başarılı polisiye - gerilim filmi izleyemiyorduk fakat Prisoners ile bu açığı da kapatmış olduk. Kusursuz bir film değil, senaryosunda takılabileceğiniz birçok bölüm var fakat en başta da belirttiğim gibi oyuncuların performansı ve yönetmenin başarısı bu filmi izlenir kılıyor. Kısaca tavsiyedir.. :))
Bunları İncelediniz mi?

Beaver082311
“Sil baştan başlamak delilik değildir. Delilik, sefil olmaktır ve etrafta yarı uykulu, uyuşuk günden güne dolaşmaktır.” - The Beaver

Bir başka Mel Gibson filmi ile merhaba.. :)) Alıştığımız savaş filmlerinin dışında çok farklı bir karakter ile karşımıza çıkıyor bu sefer. Üstelik birde kendisine Jennifer Lawrence ve Jodie Foster gibi … Devamını oku..

sugar man
“Her devrim bir şarkıya ihtiyaç duyar.” - Searching for Sugar Man

Geçen gün ne izlesem diye twitter’da dolaşırken filmin afişiyle karşılaşmam ile dikkatimi çekmesi bir oldu. Filmle ilgili okuduğum tek yorum en iyi belgesel ödül almış olmasıydı ve bu tarzda filmleri … Devamını oku..

Spartacus-Vengeance
Spartacus 3. Sezon

Her zaman filmlerden bahsedecek değiliz ya arada dizilere de girmek lazım :) Spartacus, M.Ö. 73 yılında kendisi ile birlikte ayakta kalan tüm köleler baskın yapmıştı. Baskından kaçan 77 arkadaşıyla Yanardağa … Devamını oku..

© Copyright 2010-2016 Sinemayı Bloglamaya Hazır mısınız?. Tasarım: — Dream Theme.

Üye Girişi Valid XHTML 1.0 Transitional I Love You Wordpress