12
Kas

2013 SİNEMASINDA SON VİRAJ

2013 sinemasında son 1,5 aylık döneme girdik.
11 aylık döneme baktığımızda bu yılın seyirci rekorunu elinde bulunduran Cem Yılmaz gösterisi CM101MMXI Fundamentals’dan, bu yılın en iyi animasyonu olmaya şimdiden aday diyebileceğimiz Monsters University, geçtiğimiz ay gösterime giren bu yılın görsel daldaki en iddialı filmi Gravity’e kadar birçok film izledik.

Oscar ve diğer ödül törenleri hakkında da tahminler ufaktan ufaktan başladı bile. Ancak henüz herhangi bir filme ”bu yıl izlediğim en iyi film” ünvanını vermek için erken diyebiliriz. Önümüzdeki 1,5 ay içinde fikrimizi değiştirebilecek yapımlar izleyebiliriz.

Kendimce kasım-aralık döneminin merak ettiğim filmlerini sıralamak istedim.

TAMAM MIYIZ?

Son dönem Türk Sinemasının adından söz ettiren yönetmenlerinden Çağan Irmak’ın yeni filmi ”Tamam mıyız?” 29 kasımda vizyonda. Adından söz ettirecek mi, bunu vizyona girdiğinde görebileceğiz.

YOZGAT BLUES

Bu yıl, Altın Koza Film Festivali’nden ödülle dönmüş bir Mahmut Fazıl Coşkun filmi: Yozgat Blues

Nadir Sarıbacak, Ercan Kesal, Tansu Biçer, Ayşe Damgacı’dan oluşan kadrosuyla merak edilesi. Bir de gösterildiği festivallerden aldığı olumlu yorumlar da eklenince sabırsızlıkla 6 Aralık tarihini beklemek kalıyor. Fragmanı da bu ay yayınlanan film, 6 Aralıkta vizyonda olacak.

THE HOBBIT: DESOLATION OF SMAUG

Ve yılın son büyük prodüksiyonu, hobbit üçlemesinin ikinci filmi: Desolation of Smaug.. Geçen yılki ilk filmin ardından fantastik öğelerle bezeli filmlere mesafeli duran benim ön yargımı kıran seri, izleyiciyi bir kez daha kendine has dünyasına davet ediyor.

Bilbo Baggins ve cücelerin soğuk, sisli dağlara olan yolculukları 13 Aralıkta devam edecek.

OLDBOY

İtiraf etmek gerekirse açıkcası, çok konuşulan, beğenilen Güney Kore yapımı aslını da izlemedim. Ancak bu iddialı oyuncu kadrosuyla gelen Hollywood remake’ini izlemeden önce karşılaştırma yapabilmek için izlemem gerekecek. Bugüne kadar manasızca ertelediğim de yeter sanırım.

Samuel L. Jackson ve Josh Brolin’den oluşan kadrosuyla ”Oldboy” 20 Aralıkta vizyonda olacak.

PRISONERS

Prisoners, bu yılın merakla beklediğim filmlerin başında geliyor. Hem yurtdışında aldığı güzel yorumlar hem oyuncu kadrosu sabırsızlıkla beklemek için önemli bir etken oldu. 27 Aralıkta, 2013′ün son haftasında vizyonda.
Bunları İncelediniz mi?

Pedalın Kalbi Zeytinli Rock Festivali’nde Müzik İçin Çarpıyor..

Normalde sitede izlediğim filmleri kendimce yorumlamaya çalışıyorum ve sinema dışına çıkmamam gerekiyor. Ama bugün mail adresime gelen bir basın bülteniyle bu organizasyon ile tanıştım ve hoşuma gitti. Aslında film gösterimleri … Devamını oku..

13763029_gal
Harry Potter ve Ölüm Yadigarları Bölüm 1

J.K. Rowling’in bir cafe köşesinde sıkıntısından yazmaya başladığı Harry Potter, 7 kitaplık serisinin beyazperdeye uyarlanmasıyla seyirciye seyri yüksek fantastik bir dünya sunmuştu. Şimdi ise bu 7 serilik dünyanın son bölümüne … Devamını oku..

images (1)
“Hayatınız boyunca oynadığınız oyun hakkında bilmediğiniz onca şey olması inanılmaz.”- Moneyball (2011)

Brad Pitt sosuna batırılmış bir Benneth Miller filmi: Moneyball Film ilk bakışta sıradan bir takımın başarı öyküsü olarak görülebilir. Ama bu film sonu büyük başarılarla biten klasik ‘’Amerikan rüyası’’ tadında … Devamını oku..

© Copyright 2010-2014 Sinemayı Bloglamaya Hazır mısınız?. Tasarım: — Dream Theme.

Üye Girişi Valid XHTML 1.0 Transitional I Love You Wordpress