29
May

“Anılarla ilgili komik olan şey, tam olarak güvenilemez olmasıdır. Ama yine de, sonunda elimizdeki tek gerçek odur..” - Mindscape

Sanırım “Başlangıç” filminden sonra bu denli başarılı bir psikolojik gerilim filmi izlememiştim. Tabii bu filmlerin en büyük özellikleri ise finalleri ile şaşırtıp uzun süre düşünmenizi sağlaması. Kaçırdığımız bir sahne sonucunda “Nasıl ya? Nasıl oldu bu?” gibi sorularla karşı karşıya da kalmamıza neden olabiliyor ne yazık ki..

Mindscape.. Anıların dedektifi.. Filmi seyrederken keşke gerçekten böyle bir kurum olsa diye düşünmenizi de sağlıyorlar. :) John, eşini kaybettikten sonra tüm kontrolünü kaybetti ve yaptığı iş kendisine zarar vermeye başlamıştır. Bu nedenle anı dedektifliğine bir süre ara vermiş ama elindeki tüm para bitince de Mindscape görevine geri dönmek zorundadır. Başlarda çok basit bir olaymış gibi görünsede yeni işi aslında bugüne kadar ki görevlerinden biraz daha karmaşıktır. Kendisinden istenen tek şey, yemek yemeyen 16 yaşındaki Anna’nın tekrar yemek yemesini sağlamak. Buna sebep olan şeyi ortaya çıkarıp sorunu çözmektedir. Bir önceki mesajımda da belirttiğim gibi aslında çok kolaymış gibi görünen fakat anılara indikçe daha fazla karışan bir dava ile karşı karşıyadır bu kez. Acaba diğer davaları gibi bununda üstesinden gelebilecek mi? Yoksa her şeyi eline yüzüne mi bulaştıracak? :))

Filmi izledikten sonra yorumlara baktım ve düşündüğüm gibi çoğu kişi finalinden şikayetçi olmuş. Aslında bu tarz sonlara Başlangıç, Zindan Adası filmlerinden alışığız. Kimi insan beğenip “vay be ne filmmiş..” diye yorumlarken, kimi izleyen ise “Tahmin ettim ben ya kesin var bi bit yeniği” tarzı yorumlarla karşılaştım. Bu tarz psikolojik - gerilim filmlerin kaderinde var sanırım bu. :) Tabii her filmde olduğu gibi filmi izlemeden önce bu tarz yorumları pek dikkate almıyoruz ve keyifli bir film izlemek için ise filmi başlatıyoruz. :) Eğer ki bu türü seviyorsanız da daha fazla keyif alacağınız hiç şüphesiz..
Bunları İncelediniz mi?

1343810270_the_big_wedding-oo
The Big Wedding - Büyük Düğün

Yıllar önce boşanan ve evlatlık oğullarının düğünü için bir araya gelen çılgın bir çift üzerinden açılan film, evlat edindikleri çocuklarının aşırı dindar annelerinin de düğüne geleceğini öğrenip tekrar evli numarası … Devamını oku..

72244_gal
“Pandalar da Kungfu yapabilir.”

Babasının erişte dükkanında umutsuzca çalışan tombik Panda Po’yu ilk çıktığı zaman küçük büyük tüm seyirci çok sevmişti. Bu sevgi gişelerede yansıyıp hasılatı 650 milyon dolara kadar çıkardı. Hollywood yapımcılarına göre … Devamını oku..

rina
Ne olmuş yani büyük adam olamadıysak. Hayallerimizi de satmadık ya.. – Rina

Kim demiş Türk sineması kötü diye?? Tamam tamam şahsen ben de hep ön yargıyla yaklaştım Türk Sinemasına.. Ama bu filmi izleyince anlayacaksınız ki bizim de harbiden çok kaliteli filmlerimiz varmış. … Devamını oku..

© Copyright 2010-2014 Sinemayı Bloglamaya Hazır mısınız?. Tasarım: — Dream Theme.

Üye Girişi Valid XHTML 1.0 Transitional I Love You Wordpress