2008, Beklediğimiz Filmler, Dram, Gizem, Psikolojik, Romantik

“Tanrı, dünyayı yedi günde yarattı. Bense, benimkini yedi saniyede mahvettim..”

“Tanrı, dünyayı yedi günde yarattı. Bense, benimkini yedi saniyede mahvettim..”

Gösterime girdiği günden beri, isminden oldukça söz ettiren bu duygu yüklü filmin başrollerinde, Will Smith, Rosario Dawson, Woody Harrelson, gibi isimler yer alıyor.

Ben Thomas(Will Smith), geçmişte yaşadıklarından pişmanlık duyan, intiharın eşiğinde bir adamdır. Geçmişiyle yüzleştiği zamanlarda, hayattan soğuyan ve artık yaşamanın anlamsız olduğunu düşünen biridir. Tam da, intiharı ciddi ciddi düşünmeye başladığı zamanlarda, hayatına giren 7 kişiyle, geçmişte yaptığı hataları telafi etme fırsatı bulacaktır. Bu 7 kişi arasında olan, ve kalp rahatsızlığı bulunan Emily’e kalbini kaptırır. Bir yandan aşk, bir yandan hatalarını telafi etme çabası, Thomas’ın hayatında bir dönüm noktası olacaktır.

Filmin başları oldukça ağır ilerliyor. Sıkılmadan izlemeye devam edin. Çünkü izledikçe, filmin anlatmak istediğini anlayacak ve sizi derinden etkileyecektir. Bazı sahnelerinde gözyaşlarınıza hakim olamayabilirsiniz. Will Smith, usta oyunculuğunu bu filmde de konuşturmuş. Gerçekten mükemmel bir performans sergiliyor.

Fragman

/ 45 Wiews

1 Comment

  • Emre Karabulut 29 Ağustos 2011 at 21:51

    Güzel yorumlamışsınız ve filmin en can alıcı cümlesini başlık olarak seçmeniz çok iyi olmuş. İzlediğim filmler arasından bende “dang” sesi etkisi yaratan nadir filmlerdendir. Yaşama gücünüzü kaybettiğinizde veya isyan etmeye başladığınızda izlemelisiniz bu filmi. Teşekkürler.

    Reply
  • Please Post Your Comments & Reviews

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir