19
Oca

“Herkes hayatını bir şekilde kazanmak zorundadır, kendisini satarak da olsa…” – Sound of Noise

2001 yılında çekilen ve birçok ödül alan “Music For One Apartment And Six Drummers” kısa filmi aynı ekiple birlikte tam 10 yıl sonra beyazperde karşısında izleyici ile buluşur. Filmi izledikten sonra birde kısa filmi seyredeyim dedim ki.. Demez olaydım. :)) Her iki iştede ortaya çok eğlenceli bir şey çıkmış.

Günümüzde maalesef artık özgün bir konuya sahip olan filmler oldukça az desem yalan olmaz sanırım. Bu durumdan sıkılanlar için Sound of Noise filmi iyi bir tercih olacaktır. :) Müziğe gönül vermiş ve işlerini oldukça iyi yapan bir grubun isyanını ele alıyor film. Kimi insanlar kuralların dışına çıkmayı sever. Müziğin her şeyden yapılabileceğine inandığı ve bunu eyleme geçirdiği için müzik okulundan kovulan Sanna, 4 etaptan oluşacak bir eylem hazırlığı peşindedir. Bunun için en iyi müzisyenleri toplamaya başlar. Bir tarafta müziği, sesi sevenler diğer bir tarafta ise müzikten hiç hoşlanmayan Amadeus..Sahi müzikten bu denli uzak duran kişiler var mıdır ki?? Hiç şüphesiz ki bu eylemlerden en çok Amadeus etkilenecektir. Müzikten artık nefret etmeye başlayan Amadeus, böylesine müzikal bir eylemi nasıl çözecektir? Hatta filmde -müzik teröristleri- tabiri yer alıyor. Öyle ki bu eylemcilerimiz kar maskelerini takarak bir bankayı basıyorlar ve müziklerini orada yapmaya başlıyorlar. O sahneyi izledikten sonra keşke tüm soygunlar, hırsızlar böyle olsa yahu demeden edemiyorsunuz. :))

Filmi izledikten sonra dışarıya çıktığınız zaman tüm seslere kulak vermeye başlıyorsunuz. Hatta film bittikten sonra ilk iş olarak son sahnede çalan parçayı bulup dinlemeye başlayacaksınız bile. :)) Mevcut müzikal filmlerin dışında.. Daha özgün.. Daha sesli.. ve hatta bazende daha sessiz.. (Son sahne :))
Bunları İncelediniz mi?

“Ben sevda köylüyüm. Orası neresi derseniz; anlatması uzun hikaye bir film kadar uzun, bir kaç hayat kadar kısa..”

O kadar çok konuşuldu ki bu film en sonunda izleyebildim. Aslında izlememdeki en büyük sebep Kenan İmirzalioğlu. Her rolün hakkını fazlasıyla veriyor fakat bu sefer, ağır abi rolünde değilde bambaşka … Devamını oku..

“Bir suç ancak onu planlayan zeka kadar mükemmel olabilir.” – Mr. Brooks

Bazı oyuncular vardır hani böyle oynadığı her rolün üstesinden fazlasıyla geliyorlar. O an karakterin yaşadığı duyguları size aktarabiliyorlar ve Kevin Costner onlardan biri. :) Mr. Brooks iş hayatında başarılı bir … Devamını oku..

“Bu ayı çok ballı.” – Ayı Yogi 2010

Birazda animasyonlardan yazalım dedim ve son dönemde en gözde animasyon olan Yogi Bear, Türkçe adıyla Ayı Yogi’yi kaleme alıyorum. Normalde hepimizin çocukluğunun unutulmaz karakterlerinden biridir Yogi. Haylaz, şapşal, piknik sepeti … Devamını oku..

© Copyright 2010-2017 Sinemayı Bloglamaya Hazır mısınız?. Tasarım: — Dream Theme.

Üye Girişi Valid XHTML 1.0 Transitional I Love You Wordpress