1
Nis

“Ben kötü adamım ve bu iyi bir şey. Asla iyi adam olmayacağım ve kötü bir şey değil. Yerinde olmak istediğim başka biri yok.”

Ne zamandır böyle keyifli bir animasyon filmi izlemiyordum. En son izlediğim Brave filmi güzel ve keyifliydi ama bu film bambaşka bir şey olmuş. İzlediğin en iyi animasyon filmler arasında ilk 3 sıraya rahatlıkla yer edindi bile kendine. Bu şekilde düşünmemin nedeni hiç şüphesiz konusu olsa gerek. 90’lı yıllarda çocukların çoğu atari salonlarında vaktini geçirirdi. Zamanla atarilerin eve girmesiyle salonlara olan ilgi azaldı. 2000’li yıllarda ise evlere bilgisayar girmesiyle atari devri kapandı. Ralph, bizlere o unuttuğumuz yılları hatırlattı.

Böyle bir senaryo nasıl ortaya çıkmış diye düşünmeden de edemedim açıkçası. Hayal gücünü baya zorlayan bir animasyon olmuş. Atari salonu kapandığı zaman, oyun karakterleri ne yapıyorlar hiç düşündünüz mü? Tabii ki düşünmediniz bu da soru yani. :D Lakin film dediğim gibi sınırları zorlayarak o karakterlere can vermiş. Salonun kapanışı ve açılışı anonslar ile karakterlere bildiriliyor. Kendi dünyalarında tek bir kural var “Kendi oyunun dışında ölme yoksa geri dönemezsin.” bu nedenle kendilerine de çok dikkat ediyorlar. Tabii alışmışlar oyunda “Game Over” yazısı geldikten sonra “Replay” ile dirilmeye. :D

Tamirci Felix Jr. oyununun kötü karakteri Ralph, iri yarı olmasından ve oyundaki karakterinden dolayı pek fazla sevilen birisi değildir. Tamirci Felix Jr. oyunun 30. yılında yapılan partiye bile kendisi davet edilmemiştir. Bu durum artık fazlasıyla canını sıkmıştır ve kendini kabul ettirmek için bir şeyler yapmayı kafasına koymuştur. Tabii bu süreç içerisinde diğer oyunların içine bir şekilde dahil olmuş ve oradaki düzenleri de bozmuştur. Her şeyin yoluna girmesi için fazla zamanları yoktur. Eğer oyunlar, salonun açılış saatinde çalışır hale gelmezlerse eğer fişi çekilerek salondan kaldırılacaktır.

Film daha ilk sahnelerinde bile kaliteli bir film olacağının mesajını veriyor ve filmin sonuna kadar bu tonda devam ediyor. Sugar Rush oyunun sevimli arızası Vanellope çok sevimli bir karakter olmuş ve Ralph ile muhteşem ikili olmuşlar. :)) Umarım bu tarz keyifli yapımlarla daha sık karşılaşırız.
Bunları İncelediniz mi?

Bazen kuralları çiğnemek güzeldir. – Step Up 4

Önceki filmlerde ki gibi gene bir grup genç hayatını dansa adamış ve bununla geçimini sağlamak için çalışmalar yapmaktadırlar. Tam herşey bitmişken bir dans yarışması düzenlenir. Diğer yarışmalardan farkı youtube üzerinden … Devamını oku..

“Düşünme tarzını değiştirirsen, hayatını da değiştirirsin.”

“Düşünceni değiştirirsen, kendini de değiştirirsin.” Filmin ilk fragmanı çıktığı zaman tüm herkes Step Up serisi ile kıyaslamaya başladı ve vizyona girdiği anda da bu kıyaslama yapılarak filme not verildi. Filmi … Devamını oku..

“Özgürlüğümüzü kazandık ama insanlığımızı kaybettik.” – Lage Raho Munna Bhai

İki ay üzerine tekrardan merhaba. :)) Ne kadar çok film izlesemde birçoğu taslaklarda yarım kaldı tamamlayamadım. Diğer sinema blogları nasıl bu kadar güncel kalabiliyorlar.. İmrenmemek elde değil. :) İki ay … Devamını oku..

© Copyright 2010-2017 Sinemayı Bloglamaya Hazır mısınız?. Tasarım: — Dream Theme.

Üye Girişi Valid XHTML 1.0 Transitional I Love You Wordpress