2010, Aksiyon, Dram, Gerilim, Suç

Yarın için yaşayanın, bugün için yaşayan karşısında hiç şansı olmaz.

Yarın için yaşayanın, bugün için yaşayan karşısında hiç şansı olmaz.

Çok önceden bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine Kore yapımı bir film izlemeye başlamıştım ki hatta filmin ismi “Hırçın Sevgilim” ama ön yargıyla başladığım için bitirememiştim. O günden beri hiç Kore yapımı film seyretmemiştim ki bu filme kadar.. :)

Şunu söylemek istiyorum ki filmde oyuncuların performansları, filmde çalan parçalar, replikler ve senaryo hesaba kattığımız zaman film 10 üzerinden 9 puanı hakkediyor. 1 Puanı kırma sebebim ise o polisler.. Her ekrana geldiğinde sigarası ağzında sağa sola bakıyor sinir etti beni :D Neyse biz çok fazla kopmadan konumuza dönelim..

Bir tarafta annesi uyuşturucu bağımlısı olan ve kendisi ile hiç ilgilenmeyen Somee.. Diğer tarafta ise ailesini kaybettikten sonra her şeyden elini çeken ve kendi çapında bir şeyler yapmaya çalışan bir adam. İkisinin ortak yönü ise komşu olmaları :) Küçük afacan somee evde yalnız kaldığı zaman devamlı Cha’nın yanına gider ve samimi olmasada ikisinin de farkına varmadığı bir dostluk başlar. Somee bu küçük yaşta annesinin hataları yüzünden hayatı boyunca yaşayamayacağı tehlikenin içinde bulur kendisini. Cha, küçük kızı kurtarmak için bir söz vermiş ve onları sağ bir şekilde uyuşturucu ve organ mafyasının elinden kurtarmak için tehlikeli bir yola girmiştir.

Tehlikeli diyorum ama meğerse bizim Cha eskiden özel harekat ajanıymış. Eşini ve daha doğmamış olan bebeğini kaybettikten sonra kendi köşesine çekilmiş sakin bir şekilde hayatını sürdürüyordu ki Somee’nin başı derde girene kadar.. Açıkça söylemeliyim ki filmden ben bu kadar ümitli değildim ama fena ters köşeye yatırdı ve en iyi izlediğim filmler arasına çoktan yerini aldı bile.

Filmi izledikten sonra küçük kız Sae Ron Kim ve Bin Won’un oyunculuğuna hayran kalabilirsiniz. Başlarda film yavaş, durağan ilerlese de bu muhteşem ikili sizi filme bağlıyor. Tabii dövüş sahnelerini de unutmamak gerek.

Eğer ki önerebileceğiniz Kore yapımı filmler varsa paylaşırsanız sevinirim. Özellikle bidusun eğer sen bu makaleyi okuyorsan senden Kore filmleri listesi istiyorum :) Aklımda kalan bir replik ile yazıyı tamamlayalım.

“Birine çok yaklaşmak istersen, bir şekilde ondan uzak durursun.” – The Man From Nowhere

/ 19 Wiews

6 Comments

 • bidüşün 04 Kasım 2012 at 03:52

  hey selam!!
  tabi okuyorum!! valla ben sana izlediğim en güzel kore filmini önerdim: hırçın sevgilim. çok komikti :)
  asyadan takılmak gerekirse: you are my pet, first love (matsomato), daisy öneririm :)
  ha bir de korenin ana başyapıtı vardır “old boy” diye. intikam filmlerinin en acımasızı :( hatırladıkça tüylerim diken diken olur.. izliceksen yorum okuma bi spoiler yediğinde bütün zevki kaçan bi film :D (gerçi hangi film öyle değil ki)
  bir de aşağıdaki dizi ilgini çekebilir ben çok severim, tarih-saray konulu. çok zeki olaylar falan :)
  > http://yeppudaa.com/showthread.php?t=30374

  Reply
  • Melek Merve 04 Kasım 2012 at 18:54

   Ah canım sonunda gördün yazıyı, mail atacaktım ama aha senden bahsettim yorumla gibi oluyor diye senin farketmeni bekledim ve amacıma ulaştım :D Hırçın sevgilim filmini sen önermiştin ve ben hala izleyemedim onu sanırım yarım bıraktığım için pek ilgimi çekemedi ama izlemek istiyorum onuda. Önerdiğin filmleri de yazdım kenara ve özellikle “OLD BOY” ilgimi çekti çok. Bu gece izleyeceğim film bu olsun o zaman. Takipteysen yorumu görürsün sitede :P Yabancı dizi şuaralar çok fazla izlediğim için elimdekileri bitirmeden başka diziye başlamak izlemiyorum ama onuda listeme ekliyorum canım teşekkürler yorumun ve önerilerin için :)

   Reply
 • aydın 02 Kasım 2012 at 10:39

  Dün akşam Ajeossi yani the man from nowhere yi izledim.

  Beklentimin üstünde çıktı gerçekten Kore yapımı filmler kendine hayran bırakmaya devam ediyor.

  Dizileri de çok güzel oluyor

  Reply
  • Melek Merve 04 Kasım 2012 at 18:48

   Gerçekten çok hoşuma gitti benimde, Kore yapımı filmler için bir liste oluşturuyorum yakın zamanda izleyeceğim hepsini ve yorumlayacağım burada :)

   Reply
 • aydın 17 Ekim 2012 at 10:30

  Hırçın sevgilim yıllar önce izlediğim o güzel kore yapımı film Amerikalılarda yapmaya çalışmış ama bunu orjinal dili ile izledikten sonra hiç tat vermemişti.

  bu film de bana bir arkadaşım önermiş oluyor şimdi.

  ve sana tavsiye edecegim Siworae yada gerçek adı ile il mare http://www.imdb.com/title/tt0282599/
  bu film’de göl evi olarak Amerika da çekilmişti benzeri ama il mare den aldığım tat hiç birinde yoktu.

  son olarak Daisy http://www.imdb.com/title/tt0468704/

  sevdiğim bir replikle son veriyorum kader ;sevdiğin kişi için tesadüflerden köprü inşa etmektir

  Reply
  • Melek Merve 18 Ekim 2012 at 02:10

   Hırçın Sevgilim’i izlerken hızlı konuşmalar yüzünden ve başroldeki kız yüzünden sanırım dayanamamıştım 30 dakikada kapattım ama en yakın zamanda izleyeceğim filmler arasında yerni aldı bile. Önerdiğin filmleri de yazdım izleyeceğim en kısa zamanda. Artık ABD yapımı filmlerden çok farklı yapımlara göz gezdirmeye başladım. Gerçekten ismini duymadığımız ama kaliteli bir çok film var.

   Reply

  Please Post Your Comments & Reviews

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir