12
Eki

Yarın için yaşayanın, bugün için yaşayan karşısında hiç şansı olmaz.

Çok önceden bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine Kore yapımı bir film izlemeye başlamıştım ki hatta filmin ismi “Hırçın Sevgilim” ama ön yargıyla başladığım için bitirememiştim. O günden beri hiç Kore yapımı film seyretmemiştim ki bu filme kadar.. :)

Şunu söylemek istiyorum ki filmde oyuncuların performansları, filmde çalan parçalar, replikler ve senaryo hesaba kattığımız zaman film 10 üzerinden 9 puanı hakkediyor. 1 Puanı kırma sebebim ise o polisler.. Her ekrana geldiğinde sigarası ağzında sağa sola bakıyor sinir etti beni :D Neyse biz çok fazla kopmadan konumuza dönelim..

Bir tarafta annesi uyuşturucu bağımlısı olan ve kendisi ile hiç ilgilenmeyen Somee.. Diğer tarafta ise ailesini kaybettikten sonra her şeyden elini çeken ve kendi çapında bir şeyler yapmaya çalışan bir adam. İkisinin ortak yönü ise komşu olmaları :) Küçük afacan somee evde yalnız kaldığı zaman devamlı Cha’nın yanına gider ve samimi olmasada ikisinin de farkına varmadığı bir dostluk başlar. Somee bu küçük yaşta annesinin hataları yüzünden hayatı boyunca yaşayamayacağı tehlikenin içinde bulur kendisini. Cha, küçük kızı kurtarmak için bir söz vermiş ve onları sağ bir şekilde uyuşturucu ve organ mafyasının elinden kurtarmak için tehlikeli bir yola girmiştir.

Tehlikeli diyorum ama meğerse bizim Cha eskiden özel harekat ajanıymış. Eşini ve daha doğmamış olan bebeğini kaybettikten sonra kendi köşesine çekilmiş sakin bir şekilde hayatını sürdürüyordu ki Somee’nin başı derde girene kadar.. Açıkça söylemeliyim ki filmden ben bu kadar ümitli değildim ama fena ters köşeye yatırdı ve en iyi izlediğim filmler arasına çoktan yerini aldı bile.

Filmi izledikten sonra küçük kız Sae Ron Kim ve Bin Won’un oyunculuğuna hayran kalabilirsiniz. Başlarda film yavaş, durağan ilerlese de bu muhteşem ikili sizi filme bağlıyor. Tabii dövüş sahnelerini de unutmamak gerek.

Eğer ki önerebileceğiniz Kore yapımı filmler varsa paylaşırsanız sevinirim. Özellikle bidusun eğer sen bu makaleyi okuyorsan senden Kore filmleri listesi istiyorum :) Aklımda kalan bir replik ile yazıyı tamamlayalım.

“Birine çok yaklaşmak istersen, bir şekilde ondan uzak durursun.” – The Man From Nowhere
Bunları İncelediniz mi?

“Sadece suçlu insanlar kürsüye çıkmayı reddeder.” – The Judge

Baba-oğul ilişkisini ele alan, çeşitli sebeplerden yaşadığı şehri terk edip bir daha geri dönmeyen ailenin en başarısız (ki ilerleyen dönemlerde en iyi yerlere gelen) en haylaz çocuklarını ele alan birçok … Devamını oku..

“Bana nefes alan birşeyi sevme hakkı vermediler, ben de İncir Reçeli’ni sevdim.”

Geçimini televizyon kanallarına skeç yazarak sağlayan Metin’in en büyük hayallerinden biri, yazdığı senaryoların beğenilip film çekilmesidir. Yazmış olduğu senaryolar hep yapımcılar tarafından geri çevriliyor. En son bir yapımcıyla “Bir umut … Devamını oku..

Behzat Ç. Son Hafriyat Filmi

Belki de televizyon kanallarında yayınlanan diziler arasında ki en gerçekci, en doğal dizi Behzat Ç’dir. Ankara’yı ve Ankara insanlarını anlatan bir polisiye dizisi olmakla birlikte Türkiye’yi ekran başına toplayan dizi, … Devamını oku..

© Copyright 2010-2017 Sinemayı Bloglamaya Hazır mısınız?. Tasarım: — Dream Theme.

Üye Girişi Valid XHTML 1.0 Transitional I Love You Wordpress