2013, Biyografi, Spor

“Akıllı bir adam arkadaşlarından çok düşmanlarından bir şeyler öğrenir.” – Rush

“Akıllı bir adam arkadaşlarından çok düşmanlarından bir şeyler öğrenir.” – Rush

Fragmanları çıktığı anda takip listemin üst sıralarında kendine yer bulmuştu ve merakla vizyona girmesini bekliyordum ki nereden bileyim ki bulunduğum şehre gelmeyeceğini? Hal böyle olunca mecbur beklemek zorunda kalıyorsunuz ve birçok şehirde gösterime girmemiş sanırım film. Twitter’dan gözlemlediğim o. :)

Biyografi filmleri ayrı bir bilgimi çekiyor ve filmi izledikten sonra beklentimden kat kat daha iyi bir yapım olduğunu görmüş oldum. :) Senaryosu, oyuncuları, müzikleri bir yana.. Kendinizi bir an o pistte hissediyorsunuz, o hızı sanki siz yapıyormuşsunuz gibi kendinizi kaptırıyorsunuz filme ve durum böyle olunca daha fazla etkisi altına alıyor sizi. :)

1970 yıllarında Formula 3 ile başlayan Niki Lauda ve James Hunt rekabetinin Formula 1 dünya şampiyonası yarışlarına kadar uzanan sürecini konu ediniyor. Zıt kişiliklere sahip olsalarda aslında ikisinin de en büyük ortak noktası ise bu süreçte kendilerine inanan yakınlarının bulunmaması ve başarabileceklerini onlara ispatlamak olsa gerek. 2 pilot tek hedef o da şampiyonluk. :) Fakat Formula 3’teki gibi bu pek kolay olmayacaktır hiç şüphesiz. Bu kez karşılarında daha profesyonel ve daha hızlı pilotlar var.

Rush-Movie-2013-5

1976 yılında yarış sırasında Niki kaza yapar ve ağır şekilde yaralanır. Vücudu yanıklar içerisinde kalan Niki’nin tedavisi bir yandan devam ederken Hunt ise Niki’nin yokluğunda bu avantajı iyi değerlendirirken sıralamada Niki’ye epey yaklaşmıştır. Henüz tedavisi bitmemesine rağmen son yarışa katılmaya karar verir. Fakat hava şartları çok kötüdür ve burada tekrar yarışması belkide hayatına sebep olacaktır..

Karşımızda şampiyonluğu isteyen karakter var ve filmde denge o kadar iyi tutulmuş ki Niki ve Hunt’ın hayatı eşit şartlarda önümüze serilmiş. İkisinin de kazandığı yarışlara insan ister istemez seviniyor. :)

/ 8 Wiews

No Comment

Please Post Your Comments & Reviews

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir