4
Oca

“Akıllı bir adam arkadaşlarından çok düşmanlarından bir şeyler öğrenir.” – Rush

Fragmanları çıktığı anda takip listemin üst sıralarında kendine yer bulmuştu ve merakla vizyona girmesini bekliyordum ki nereden bileyim ki bulunduğum şehre gelmeyeceğini? Hal böyle olunca mecbur beklemek zorunda kalıyorsunuz ve birçok şehirde gösterime girmemiş sanırım film. Twitter’dan gözlemlediğim o. :)

Biyografi filmleri ayrı bir bilgimi çekiyor ve filmi izledikten sonra beklentimden kat kat daha iyi bir yapım olduğunu görmüş oldum. :) Senaryosu, oyuncuları, müzikleri bir yana.. Kendinizi bir an o pistte hissediyorsunuz, o hızı sanki siz yapıyormuşsunuz gibi kendinizi kaptırıyorsunuz filme ve durum böyle olunca daha fazla etkisi altına alıyor sizi. :)

1970 yıllarında Formula 3 ile başlayan Niki Lauda ve James Hunt rekabetinin Formula 1 dünya şampiyonası yarışlarına kadar uzanan sürecini konu ediniyor. Zıt kişiliklere sahip olsalarda aslında ikisinin de en büyük ortak noktası ise bu süreçte kendilerine inanan yakınlarının bulunmaması ve başarabileceklerini onlara ispatlamak olsa gerek. 2 pilot tek hedef o da şampiyonluk. :) Fakat Formula 3’teki gibi bu pek kolay olmayacaktır hiç şüphesiz. Bu kez karşılarında daha profesyonel ve daha hızlı pilotlar var.

Rush-Movie-2013-5

1976 yılında yarış sırasında Niki kaza yapar ve ağır şekilde yaralanır. Vücudu yanıklar içerisinde kalan Niki’nin tedavisi bir yandan devam ederken Hunt ise Niki’nin yokluğunda bu avantajı iyi değerlendirirken sıralamada Niki’ye epey yaklaşmıştır. Henüz tedavisi bitmemesine rağmen son yarışa katılmaya karar verir. Fakat hava şartları çok kötüdür ve burada tekrar yarışması belkide hayatına sebep olacaktır..

Karşımızda şampiyonluğu isteyen karakter var ve filmde denge o kadar iyi tutulmuş ki Niki ve Hunt’ın hayatı eşit şartlarda önümüze serilmiş. İkisinin de kazandığı yarışlara insan ister istemez seviniyor. :)
Bunları İncelediniz mi?

Jason Statham Kimdir Hayatı ve Filmleri

Jason Statham’ı belki de pek çoğumuz Frank Martin olarak biliyoruz. Taşıyıcı filmi ile büyük-küçük, yerli-yabancı pek çok kişinin hayatında belirli bir yer edinen Jason Statham, İngiltere’nin Londra kentinde küçük bir kasaba … Devamını oku..

“Ünlü ve meşhur olmak, düşünce tarzını değiştirmez. Sanatını kötüleştirmez. Bunu ancak sen yapabilirsin.” – Danny Collins

Gene filmlerle aramızda baya bir mesafe açılmışken “Dur bugün bir film izleyeyim, ama ne?” sorusunu kendime yöneltmemle Danny Collins filminle karşılaşmam bir oldu. E Al Pacino’da oyuncu kadrosunda yer alıyorsa … Devamını oku..

Büyük güç, büyük sorumluluklar getirir. – Kung Fu Sokağı

Çin, Hongkong yapımı filmleri çok fazla olmasada ilgimi çekenleri izlemeye çalışıyorum. Hep aynı yapımları izlemek insanı sıkıyor yavaştan farklı yapımları da seyretmek lazım. :)) Az öncede eğlenceli bir Çin filmi … Devamını oku..

© Copyright 2010-2017 Sinemayı Bloglamaya Hazır mısınız?. Tasarım: — Dream Theme.

Üye Girişi Valid XHTML 1.0 Transitional I Love You Wordpress