8
May

Ne olmuş yani büyük adam olamadıysak. Hayallerimizi de satmadık ya.. – Rina

Kim demiş Türk sineması kötü diye?? Tamam tamam şahsen ben de hep ön yargıyla yaklaştım Türk Sinemasına.. Ama bu filmi izleyince anlayacaksınız ki bizim de harbiden çok kaliteli filmlerimiz varmış. Sanırım bizler en iyi dram konusunu işleyebiliyoruz. Fakat duygulandırırken bir anda tebessüm yaratmasını da ihmal etmiyoruz. İzlemediğim neredeyse tüm Türk filmlerini izleyeceğim sonradan ben bunu nasıl izlemedim ya demek istemiyorum çünkü. :)

Hepimizin çocukluktan başlayan hayalleri vardır sanırım. Hatta bizler hayal kurmayı “Büyüyünce ne olacaksın?” sorusu ile öğrendik sanırım. Kimimiz bu hayalinin peşinden koştu, bunu başardı yada başaramadı.. Kimimiz ise hiçbir çaba göstermeden onun hayallerinde kalmasını sağladı. Rina’nın da konusunu hayaller üzerine. 3 Kafadar arkadaş, yok yok onlara arkadaş demek az kalır. Kardeş, can ciğer dost demek daha doğru olur sanırım :) Birisinin hayali sevdiği kızla evlenmek.. Diğerinin ise, hiç konuşmadığı ama deliler gibi sevdiği kişi ile konuşup, ona duygularına açmaktır. Ama bunların dışında ise üç arkadaşın bir ortak hayalide var. Kendi çabalarıyla yaptıkları şarapların, fabrika kurarak daha geniş çapta üretimini sağlamak.

Hatta buna o kadar çok inanmışlar ki bozuk para bile biriktirmişler, aç kalmışlar kimi zaman ama hayallerine inandıkları içinde vazgeçmemişler. Birçok formül denemişler kimisinde tam kıvamı yakalamışlar kimisinde ise olmamış. Bir başarısızlıkta vazgeçmek doğru da olmazdı zaten..

Şunu da atlamamak gerek aslında her ne kadar her gün formül üzerinde çalışıp daha iyi bir şarap için uğraşsalar da bu fabrika hangi parayla kurulacaktı? 2, 3 kasa üzüm satılarak mı? Yoksa balık satılarak mı bu para toplanacaktı? Tam bu sırada adaya gelen 2 Fransız (Ayrıca şarap fabrikaları da varmış :D) şarapların tadına bakıp beğeniyorlar. Çok iyi bir fırsat ayaklarına gelmiş olmasına rağmen içlerinden sadece biri bunu yakalayabiliyor. -Oda formül üzerinde günlerdir çalışan Ömer-. En zor kısımda burası sanırım. Ömer ne yapacak peki şimdi? Bir tarafta ailesi, diğer tarafta ise birlikte bunun hayalini kurduğu can ciğer arkadaşları.. Öte yandan ise bu hayalini gerçekleştirmek için önüne sürülen güzel bir imkan..

Hayat bazen seçim yapmak zorunda bırakır insanı. Sen ne yapacaksın? Doğru olanı mı seçeceksin. Yoksa yapman gerekeni mi?

Vedalaşmak asıl kalana değil gidene koyar..
Bunları İncelediniz mi?

“Her devrim bir şarkıya ihtiyaç duyar.” – Searching for Sugar Man

Geçen gün ne izlesem diye twitter’da dolaşırken filmin afişiyle karşılaşmam ile dikkatimi çekmesi bir oldu. Filmle ilgili okuduğum tek yorum en iyi belgesel ödül almış olmasıydı ve bu tarzda filmleri … Devamını oku..

Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm 2. Fragman Yayınlandı

28 Ekim 2011’de beyaz perdeye gelecek olan Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm filminin yeni fragmanı yayınlandı. Gelen bir ihbar üzerine Gençlik Park’ına giden cinayet büro ekibi, gömülü bir tabut bulur. … Devamını oku..

“Bir suç ancak onu planlayan zeka kadar mükemmel olabilir.” – Mr. Brooks

Bazı oyuncular vardır hani böyle oynadığı her rolün üstesinden fazlasıyla geliyorlar. O an karakterin yaşadığı duyguları size aktarabiliyorlar ve Kevin Costner onlardan biri. :) Mr. Brooks iş hayatında başarılı bir … Devamını oku..

© Copyright 2010-2017 Sinemayı Bloglamaya Hazır mısınız?. Tasarım: — Dream Theme.

Üye Girişi Valid XHTML 1.0 Transitional I Love You Wordpress