7
Ara

Tam gaz giderken hiç yaralanmadım. Adamı tereddütte kalmak öldürür. – Premium Rush

Filmi uzun zamandır takip ediyordum ve sonunda çıktı. Geçen yıl fragmanı izlemiştim ve çok ilgimi çekmişti. Konu itibariyle farklı bir film olmuş . Ayrıca başrolünde Joseph Gordon-levitt yer alıyor. Oynadığı her rolün hakkını veriyor bu adam :))

Wilee, hukuk fakültesi öğrencisi fakat ofis ortamında çalışmayı ve takım elbise giymeyi sevmeyen, kendine göre kuralları olan bir gençtir. En büyük keyif aldığı şey ise bisiklet sürmektir. Parası az ve oldukça tehlikeli bir işi seçmiştir. Bisikletli kurye.. Fakat insan, sevdiği ve keyif aldığı işi yaptığı zaman daha verimli oluyor ki Wilee işinde en hızlı ve en iyi kuryecilerden biri olmuştur. Ama diğer arkadaşlarına göre trafikte daha çok kaza geçirme olasılığı var. Ani fren nedeniyle oluşan kazalar sebebiyle frenleri sökmüştür. Çoğu zaman taksiden inmek için kapıyı açan müşteri ile çarpışması olası bir sonuçtur. Bu yüzden trafikte daha dikkatli olmak zorundadır. Frenleri ve vitesli olmayan bisikleti ile otomobillerin arasından, dikkatli ve hızlı şekilde verilen adrese teslim etmek zorundadır.

Ne zaman başıma bir iş geldiyse sebebi frenlerdi.

Çoğu müşteriler önemli evrakları, trafiğe takılıp geç gelmemesi için bisikletli kuryeye teslim eder. Zamanında yetiştirmek için hızlı gitmek zorundadırlar. Tehlikenin yanı sıra birde peşlerine düşen bisikletli polisler olunca ayrı bir macera oluyor..

Wilee, eski fakültesinden teslim aldığı zarfı zamanında yerine teslim etmesi gerekiyor. Fakat bu sefer diğerlerinden farklı olarak daha zorlu olacak teslimat. Çünkü elindeki zarf oldukça önemli ve peşinde olan birisi vardır. İş git gide zorlaştıkça paketi iade eder ve olaydan sıyrılmaya çalışır. Ama olayın iç yüzünü öğrendiği zaman saatinde yerine yetiştirmek için bu kez daha hızlı gitmek zorundadır.

Joseph Gordon-levitt, her zamanki gibi rolün hakkını vermiş.. Film öyle ahım şahım olmasada kendini kesinlikle izlettiriyor. Konusu farklı olan filmler izlemeye değer. :)
Bunları İncelediniz mi?

Spartacus 3. Sezon

Her zaman filmlerden bahsedecek değiliz ya arada dizilere de girmek lazım :) Spartacus, M.Ö. 73 yılında kendisi ile birlikte ayakta kalan tüm köleler baskın yapmıştı. Baskından kaçan 77 arkadaşıyla Yanardağa … Devamını oku..

71. KEZ ALTIN KÜRE

Aday bazı filmleri izleyememiş olmamdan dolayı tören boyunca ”Şu filmi de Oscar öncesi izlesem iyi olacak” diye not düştüğüm, genel itibariyle tarafsız düşüncelerle izlediğim bir tören oldu 71. HFPA Golden … Devamını oku..

“Amman Tanrım!” – Bruce Almighty

Evvela Jim Carrey denilince aklına ne gelir? Benim çocukluğum gelir. Hemen ardından çocukluğumu şenlendiren onlarca filmi gelir aklıma. Yalancı Yalancı, Maske, Hayvan Dedektifi ve dahası. Jim Carrey ben de dâhil … Devamını oku..

© Copyright 2010-2017 Sinemayı Bloglamaya Hazır mısınız?. Tasarım: — Dream Theme.

Üye Girişi Valid XHTML 1.0 Transitional I Love You Wordpress