2012, Aksiyon, Macera

Tam gaz giderken hiç yaralanmadım. Adamı tereddütte kalmak öldürür. – Premium Rush

Tam gaz giderken hiç yaralanmadım. Adamı tereddütte kalmak öldürür. – Premium Rush

Filmi uzun zamandır takip ediyordum ve sonunda çıktı. Geçen yıl fragmanı izlemiştim ve çok ilgimi çekmişti. Konu itibariyle farklı bir film olmuş . Ayrıca başrolünde Joseph Gordon-levitt yer alıyor. Oynadığı her rolün hakkını veriyor bu adam :))

Wilee, hukuk fakültesi öğrencisi fakat ofis ortamında çalışmayı ve takım elbise giymeyi sevmeyen, kendine göre kuralları olan bir gençtir. En büyük keyif aldığı şey ise bisiklet sürmektir. Parası az ve oldukça tehlikeli bir işi seçmiştir. Bisikletli kurye.. Fakat insan, sevdiği ve keyif aldığı işi yaptığı zaman daha verimli oluyor ki Wilee işinde en hızlı ve en iyi kuryecilerden biri olmuştur. Ama diğer arkadaşlarına göre trafikte daha çok kaza geçirme olasılığı var. Ani fren nedeniyle oluşan kazalar sebebiyle frenleri sökmüştür. Çoğu zaman taksiden inmek için kapıyı açan müşteri ile çarpışması olası bir sonuçtur. Bu yüzden trafikte daha dikkatli olmak zorundadır. Frenleri ve vitesli olmayan bisikleti ile otomobillerin arasından, dikkatli ve hızlı şekilde verilen adrese teslim etmek zorundadır.

Ne zaman başıma bir iş geldiyse sebebi frenlerdi.

Çoğu müşteriler önemli evrakları, trafiğe takılıp geç gelmemesi için bisikletli kuryeye teslim eder. Zamanında yetiştirmek için hızlı gitmek zorundadırlar. Tehlikenin yanı sıra birde peşlerine düşen bisikletli polisler olunca ayrı bir macera oluyor..

Wilee, eski fakültesinden teslim aldığı zarfı zamanında yerine teslim etmesi gerekiyor. Fakat bu sefer diğerlerinden farklı olarak daha zorlu olacak teslimat. Çünkü elindeki zarf oldukça önemli ve peşinde olan birisi vardır. İş git gide zorlaştıkça paketi iade eder ve olaydan sıyrılmaya çalışır. Ama olayın iç yüzünü öğrendiği zaman saatinde yerine yetiştirmek için bu kez daha hızlı gitmek zorundadır.

Joseph Gordon-levitt, her zamanki gibi rolün hakkını vermiş.. Film öyle ahım şahım olmasada kendini kesinlikle izlettiriyor. Konusu farklı olan filmler izlemeye değer. :)

/ 6 Wiews

2 Comments

 • Furkan Özden 10 Aralık 2012 at 08:09

  Gerçekten süper bir filmdi. Süre azdı ama yeterliydi. Senaryosu diğer filmlere göre daha ilginç izlenebilir bir film.

  Reply
  • SineBlog 19 Aralık 2012 at 18:22

   Kesinlikle katılıyorum süresi biraz daha uzun olsa iyi olurdu ama tadında bırakmışlar. Joseph Gordon-levitt oynadığı her rolü başarılı şekilde yansıtıyor. Filmlerini takip ettiğim oyuncular arasında yer alıyor kendileri :))

   Reply

  Please Post Your Comments & Reviews

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir