2007, Aksiyon, Suç

Siz de insanların hayatları ile kumar oynamamalısınız.

Siz de insanların hayatları ile kumar oynamamalısınız.

Serinin son filmini de izlemiş bulunuyorum. Bu üçlemenin en çok sevdiğim yanı ana kadroyu koruması birde bunlar yetmiyor muş gibi her filmde usta oyuncuları da kadroya davet etmeler. Ocean’s Eleven filminde Julia Roberts, Ocean’s Twelve filminde Bruce Wills kadroya dahil olurken son filmde ise Al Pacino dahil oluyor ekibe.

Ayrıca ana konu itibari ile soygun filmler olmasına rağmen ilk filmde eski eşini geri kazanmak ve onunla birlikte olan Terry Benedict‘i devirmek. İkinci filmde ise başlarına aldıkları beladan kurtulmaları için bir araya geliyorlar.

Son filmimizde ise ön plana bu kez dostluk, arkadaşlık çıkıyor. Willy Bank(Al Pacino), acımasız ve hırslı bir kumarhane sahibidir. Bank, ekip içinde önemli bir yeri olan Reuben Tishkoff’a akıl almaz bir oyun oynayarak elindekileri alır. Reuben buna daha fazla dayanamaz ve hastaneye kaldırılır. Bunun üzerine ekip tekrar toplanarak Reuben’i bu duruma getiren Bank’tan intikam almak için masaya oturur. Fakat bu sefer asıl amaç ceplerini doldurmak değil Bank’ın elindekileri kaybetmesini sağlamak. Ama bu hiçde kolay değildir maalesef ve paraya ihtiyaçları vardır kurdukları planı hayata geçirebilmek için. Bunun üzerine ilk filmde soydukları Benedict ile görüşüp onu ikna etmeye çalışırlar.

Bu seferki plan hepsinden daha zor ve tehlikedir. Çünkü Bank’ın kumarhane açılış gecesine çok fazla önem verdiği için kusursuz olması için tüm detayları düşünmüştür. Fakat Reuben’in hayatı söz konusuysa ekip her şeyi göze almaya hazırdır.

/ 6 Wiews

No Comment

Please Post Your Comments & Reviews

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir