2010, Aksiyon, Casusluk, Dram, Macera, Polisiye

New York’ta Beş Minare

New York’ta Beş Minare

Şarkıcılık koltuğundan yönetmenlik koltuğuna geçen Mahsun Kırmızıgül, gişedeki kariyerini adım adım yükselten bir isim. Beyaz Melek ve Güneşi Gördüm ile halkın beğenisini kazanmasının yanında, Güneşi Gördüm ile Oscar yolunda bir adım atmayı da ihmal etmedi. Her filminde toplumsal konuları irdeleyen Mahsun, son filmi New York’ta Beş Minare’de de yine gündemde olan din ve siyaset kavramlarını farklı kimlikler üzerinden işliyor.

Filmde kırmızı bültenle aranan dinci örgüt lideri Deccal’in ABD’de yakalanması ile başlayan yapım, Türkiye’den oraya 2 polisin gönderilmesi ile devam ediyor. Tüm örgütün eylemlerinin Deccal’e ait olduğunun düşünülmesi ABD polisi ve Türk polisinide bazı noktalarda birbirine düşürüyor.

Mahsun Kırmızıgül diğer filmlerinde olduğu gibi bu filmde de sadece kamera arkasında oturmakla kalmıyor, başrolde de yer alıyor. Bu sefer ona eşlik eden isim sinemaya adım atan yeni bir yüz, Mustafa Sandal.

Salih Kalyon, Haluk Bilginer, Ali Sürmeli gibi usta isimlerin yanında, Terminatör’den tanıdığımız Robert Patrick, Cehennem Silahı’nın unutulmaz başrolü Danny Glover ve başarılı oyuncu Gina Gershon’da filmde yer alan isimlerden.

Yazan: Sinan Çalık

/ 26 Wiews

No Comment

Please Post Your Comments & Reviews

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir