2010, Gerilim

“Kahramanlar, bazen kaderleri ağırlığında acı çekerler. Fakat, onları güçlendiren de bu acıdır.” – Midnight FM

“Kahramanlar, bazen kaderleri ağırlığında acı çekerler. Fakat, onları güçlendiren de bu acıdır.” – Midnight FM

Koreliler, gerilim türündeki filmlerde gerçekten çok başarılı yapımlar ortaya çıkarıyor. Fakat en büyük eksileri ise polisleri olaya dahil etmeleri. Yok yani film boyunca zaten hiçbir işe yaramıyorlar filmde olmasalar eksikliğini bile fark etmeyiz o derece başarısızlar. Bu izlediğim ikinci Kore yapımı gerilim filmi ve ilk filmde de polisler hiçbir işe yaramıyorlar. Tabii izleyiciyi sinir etmekten başka. :)) Neyse neyse, filme dönsem iyi olacak sanırım..

Ko Sun-young, işinde son derece başarılı bir haber sunucusudur. Ayrıca geceleri ise radyo programı sunuyor ve programında ise film müziklerine yer vermesi sinema severleri filme daha ilk dakikalarda bağlıyor. Sun-young, kızının ameliyatı için Amerika’ya gitmek zorundadır ve son yayını ile dinleyicilere güzel bir veda etme niyetindedir. Mikrofonun başına geçer ve film müzikleri ile film replikleriyle enfes bir programa başlar. Fakat yayın arasında gelen bir telefon ile tüm yayın akışını değiştirmek zorunda kalacaktır.

Han Dong-soo, adaletin cezasını kesmediği suçluları öldüren ve kendini kahraman olarak gören bir psikopat katildir. Ko Sun-young’ın evine girerek kızını ve kardeşini rehin alır. Adamın tek istediği ise yayının kendi istediği şeklinde devam etmesi. Belirlemiş olduğu parçalar çalacak ve kızına, yeğenine ve kardeşine hiçbir zarar gelmeden kavuşacaktır. Fakat durumdan habersiz olan yapımcının bu tersliği fark etmesi üzerine olaya el atar ve işler tahmin edilemeyecek düzeye gelir. Katil, kız kardeşini öldürür. Bundan sonra kızının ve yeğeninin hayatını kurtarmak için sadece katilin söylediği şeyleri yapmak zorundadırlar.

Konu itibariyle son derece özgün ve gerilimin hiç düşmediği aksine her geçen sürede daha fazla arttığını söylemek daha doğru olacaktır sanırım. Gerilimi seven kişilerin kaçırmaması gereken bir yapım ortaya çıkmış.. Tavsiyedir. :)

/ 8 Wiews

No Comment

Please Post Your Comments & Reviews

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir