7
Haz

“Pandalar da Kungfu yapabilir.”

Babasının erişte dükkanında umutsuzca çalışan tombik Panda Po’yu ilk çıktığı zaman küçük büyük tüm seyirci çok sevmişti. Bu sevgi gişelerede yansıyıp hasılatı 650 milyon dolara kadar çıkardı. Hollywood yapımcılarına göre bu miktar devam filminin mutlak çekilmesi gerektiğini gösteriyordu, öyle de oldu. Panda Po, 3 yıllık aranın ardından 10 Haziran’da karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

İlk filmde gördüğümüz ejder savaşçısı olma peşinde koşturan Po, artık bu isteğine kavuşmuştur. O, bir ejder savaşçısıdır. Devam filminde de ilkinde olduğu gibi, Korkusuz Beşli: “Kaplan – Turna – Peygamberdevesi – Engerek –Maymun” ve üstad Shifu, yanında yer alıyor. Huzur Vadisini korumakta olan bu ekip, kötü adamın ortaya çıkışıyla ciddi bir tehlikenin içine düşer. İmparator albino tavus kuşu Lord Shen’in elinde gizli bir silah vardır. Bu silah yardımıyla Çin’i kontrolü altına alacağı ve kung fu’yu otadan kaldıracağı dilden dile dolaşmaktadır. Yanında ise ona yardımcı olan Falcı, Usta Timsah ve Usta Gürleyen Gergedan vardır.

Po bu tehlikeye karşı dimdik durmakta olduğu gibi, tehlikenin diğer yanında geçmişininde izlerini irdelemek zorunda kalır. Babasının bir kaz olma nedenini araştırmayla başlayan bu iş, aslında kökenine kadar inip kim olduğunu bulmasınada yardımcı olacaktır.

Yapımcı koltuğunda ünlü isim Guillermo del Toro’nun yer aldığı bu devam filminin yönetmen koltuğunda ise ilk filmin senaristi olan Jennifer Yuh yer alıyor.

Yazan: Sinan Çalık

Fragman:
Bunları İncelediniz mi?

İnsanlar başarıyı kutlarlar, ama biz başarısızlığı kutladık.. – Black

Bundan birkaç yıl önce bana Hindistan yapımı bir film önerseler hiç izlemeden direk o filmi elerdim sanırım. Bunun sebebi de sanırım izlemiş olduğum birkaç reklamdı. Saçma bir sebep, şimdi yazınca … Devamını oku..

Behzat Ç. Son Hafriyat Filmi

Belki de televizyon kanallarında yayınlanan diziler arasında ki en gerçekci, en doğal dizi Behzat Ç’dir. Ankara’yı ve Ankara insanlarını anlatan bir polisiye dizisi olmakla birlikte Türkiye’yi ekran başına toplayan dizi, … Devamını oku..

“Pandalar da Kungfu yapabilir.”

Babasının erişte dükkanında umutsuzca çalışan tombik Panda Po’yu ilk çıktığı zaman küçük büyük tüm seyirci çok sevmişti. Bu sevgi gişelerede yansıyıp hasılatı 650 milyon dolara kadar çıkardı. Hollywood yapımcılarına göre … Devamını oku..

© Copyright 2010-2017 Sinemayı Bloglamaya Hazır mısınız?. Tasarım: — Dream Theme.

Üye Girişi Valid XHTML 1.0 Transitional I Love You Wordpress