2010, Dram, Komedi

“Küçük beyaz yalanlarımız..”

“Küçük beyaz yalanlarımız..”

Küçük Beyaz Yalanlar (Les Petits Mouchoirs) Sinema dünyası sanırım yeni bir yönetmene kucak açıyor. Beyaz perdenin başarılı yapımı olan “Cesaretin Var mı Aşka” dan tanıdığımız Guillaume Canet, yönetmenlik koltuğunda başarılı olacağa benziyor. Üçüncü filmi olan Les Petits Mouchoirs/ Küçük Beyaz Yalanlar ile bu yöndeki başarısını gözler önüne seriyor.

Film birbirine yakın olan arkadaşlardan oluşan bir grubun, aralarından birin trafik kazası geçirdiğinin haberini almasıyla başlıyor. Son anda gelen bu haberle şaşıran grup, yaz tatili planlarını ertelemeyip, arkadaşlarının yanında olmak yerine tatile çıkmayı tercih ediyor.

Filmin yönetmeni kadar oyuncularıda göz doldurur cinsten. Baş rollerinde Fransız sinemasının usta isimlerinden Marion Cotillard, Benoît Magimel,François Cluzet gibi oyuncular yer alıyor. Canet her ne kadar yeni bir yönetmen olarak anılsa da, düşünceleri filme aktarmayı başarmış görünüyor. Karakterleri o alışık olduğumuz flashback biçimiyle değil de, öyküyle bir bütün halinde anlatmayı tercih etmiş. Böylelikle karakterler hakkındaki düşünceleri seyircilerin belirlemesine olanak sağlamış oluyor.

/ 20 Wiews

No Comment

Please Post Your Comments & Reviews

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir