20
Nis

“Bazen hatırlamamanın daha kolay olduğunu düşünüyorum.” – Danny The Dog

Filmi ilk gördüğümde başrolünde Jet Li varsa eğer sadece bir dövüş filminden ibarettir diye düşündüm. Fakat izledikten sonra ne kadar yanıldığımı anladım ki Jet Li‘nin oyunculuğuna da hayran kaldım. Bu kadarını beklemiyordum. :) Jet Li ve Morgan Freeman‘ın enfes oyunculuğu ile ortaya harika bir film çıkmış. Jet Li filmlerini sevmiyorum diyen arkadaşlar mutlaka olacaktır. Onlara tavsiyem Morgan Freeman için filme bir şans vermeleri olacaktır. :)

Çok küçük yaşta annesinin ölümü ile Bart’ın yanına yerleşen Danny, ölüm makinesi olarak eğitilmiştir. Abartı bir tanım olarak gözüksede filmi izlediğinizde ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız. Beyninde sadece 2 tanım yüklüdür. Öldürmek ve dövüşmek. Bart, Danny üzerinden para kazanmaya başlamıştır ve yasa dışı dövüşlere katılmışlardır. Danny’in boynunda bulunan tasma çıkarıldığı zaman önünde bulunan herkesi öldürmeye başlar. Kendisi köpek gibi bir yaşam sürüyor demek yanlış olmaz çünkü Bart ve adamları bu güzel dünyanın keyfini sürerken Danny bir odada zincirlenmiş şekilde hayatını devam ettiriyor. Bart gibi tehlikeli bir adamında düşmanları çok fazladır. Araba ile seyir halindeyken bir düşmanı tarafından kendisine tuzak kurulur ve kaza yaparlar. Buda yetmezmiş gibi araç otomatik silahlar ile taranır. Bu çatışmanın ortasında kalan Danny, kendini sokaklara atar ve tesadüfen tanıştığı bir piyano ustasının yanına gider.

Danny, geçmşine dair hiçbir şeyi hatırlamaz ve 10 yaşındaki bir çocuktan farksızdır. Kendisi bir köpek gibi eğitildiği için gerçek hayatta yaşamak onun için çok zor olacaktır. Fakat Sam ve küçük kızı Victoria hayatı ona yeniden öğretmeye, kaybettiği duygularını geri kazanmasına yardımcı olmaya hazırlardır. Danny, Sam ve Victoria’nın destekleriyle geçmişine dair unuttuğu şeyleri tekrar hatırlayabilecek mi? Annesinin kim olduğunu öğrenebilecek mi? Bu soruların peşine düşmüşken öldüğünü düşündüğü patronu Bart’ın ortaya çıkmasıyla her şey bir anda altüst olacaktır. Bu filmle birlikte Jet Li bu filmde gerçekten çok iyi oyunculuk sergilemiş ve karakterin içerisinde olduğu durumu izleyicilere hissettirmeye başarmıştır. İzleyiniz, izlettiriniz.. :))
Bunları İncelediniz mi?

‘Life of Pi’ ve ‘Pan’s Labyrinth’ üzerinden ‘Beast’s of the Southern Wild’e… Sinema’da çocuğun gözü

Yıllar önce Fransız Kültür Merkezi’nde bir kısa film festivaline gitmiştim. O festivalden aklımda kalan en nadide film, yaklaşık üç dört dakika süren ve çoçuklu bir ailenin, bir anne-babanın/ bir karı-kocanın, … Devamını oku..

Sucker Punch (2011)

Zack Syneder’in ilk olarak 2004 yılında karşımıza Ölülerin Şafağı ile çıkışını hepimiz hatırlarız. O ağır, anlamsız yürüyüşlere sahip zombilerin yerine, koşan, zıplayan eğlenceli zombileri işlemesiyle tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. … Devamını oku..

Sineblog Yılbaşı Çekilişi Başladı..

Merhaba arkadaşlar.. Bu çekilişi bir kaç ay önceden yapmayı planlıyordum fakat kısmet bugüneymiş. Yılbaşının yaklaşması nedeniyle bol ödüllü bir çekiliş ile açılışı yapıyoruz :) Bundan sonra düzenli olarak çeşitli çekilişler … Devamını oku..

© Copyright 2010-2017 Sinemayı Bloglamaya Hazır mısınız?. Tasarım: — Dream Theme.

Üye Girişi Valid XHTML 1.0 Transitional I Love You Wordpress