15
Şub

Kimseye Söyleme – Tell No One

François Cluzet.. Yabancı gelmiyor ama kimdi bu adam, hangi filmlerini izledim ben diye düşündüm durdum film boyunca. En sonunda oynadığı filmlere bakınca “Intouchables – Can Dostum” filmini anında kestirdim gözüme. Hatırlamıştım çok çok iyi bir filmdi ve bu filmde de rolünün hakkını vermiş doğrusu.

Sanırım Cluzet sayesinde Fransız filmlerine merak sarmaya başlayacağım.. :)) Film, Harlan Coben‘in 2001 yılında yayınlanan ve 27 dilde 6 milyona yakın kopyası basılan “Tell No One” adlı romanının, başarılı yönetmen ve oyuncu olan Guillaume Canet tarafından sinemaya aktarılmıştır. Filmi izlemeye başladığınız zaman ilk 1 saat sizi acayip sıkacak ve olayları anlamadığınız gibi “Ne oluyor yahu ne yapıyor bu adamlar” diye düşüncelere dalacaksınız. Tam kapatacakken bir anda olaylar daha da heyecanlı oluyor ve sanki ilk 1 saat sizi sıkan bu film değilmiş gibi sizi filme bağlıyor.

Alexandre Beck, çocukluk aşkı ile evlenmiş ve gayet mutlu bir evliliği olan doktordu. Bir gece çift saldırıya uğruyor ve eşi Margot Beck ölür. Olayların gelişmesine bir anlam veremez ve uzun süre bu şoku üzerinden atamaz. Fakat Alexandre hayatına devam etmek zorundadır ve bunun için çaba gösterir. Aradan 8 yıl geçtikten sonra eşinin öldürüldüğü yerde yeni cesetler bulunur ve işler daha fazla karışır. Bunlarda yetmemiş gibi birde Alex’e gelen mail ve görüntüler kafasını dahada karıştırır. Gelen mailde eşinin görüntüleri yer alıyor ve olayı çözmek daha doğrusu eşini bulmak için çabalarken başına türlü türlü olaylar geliyor.

Filmin kurgusu o kadar iyi olmuş ki oyun üzerine oyun.. Hani bir tarafını çözseniz diğer tarafı elinizde kalıyor resmen işin içinden çıkamıyorsunuz. Fransız sinemasının en iyi filmlerinden biri olarak nitelendiriliyor. Açıkçası bir çok abd yapımı filminden de başarılı bir film olmuş. Konusunun farklılığı bir yana, olaylar o kadar iyi anlatılmış ki izleyiciye “Bu adamlar neyin kafasını yaşıyor” diye dedirtiyor resmen. Birde film müzikleri bu kadar mı iyi olur? Özellikle finalinde çalan parça on numara bi kapanış yapmış..

Ayrıca, Cesar ödüllerine 9 dalda aday olmuş ve “En iyi müzik, En iyi yönetmen, En iyi erkek oyuncu ve En iyi kurgu” olmak üzere 4 ödül kazanmıştır. Hala izlemek için neyi bekliyorsunuz?
Bunları İncelediniz mi?

Ata Demirer’in Yeni Filmi Berlin Kaplanı’nın Çekimleri Başladı

Ata Demirer’in senaryosunu yazdığı ve başrolünde oynaycağı yeni filmi Berlin Kaplanı‘nın çekimleri başladı. Ata’nın, “Ayhan Kaplan” isimli bir boksörü canlandıracağı filmin oyuncu kadrosunda, Tarık Ünlüoğlu, Necati Bilgiç, Nihal Yalçın, Özlem … Devamını oku..

BOYHOOD’DAN HABER VAR

Ancak filmi sabırsızlıkla bekleyen Türk sinemaseverler için iyi bir haber değil ne yazık ki…

“Tuzak”

Tuzak – Piyanist ile başarısına başarı katan Adrian Brody, filmde tek başına Naziler’den korunmaya çalışıyor, yaşam mücadelesi veriyordu. Tek başına sergilediği bu performansla seyirciyi sıkmadan filmin içine çekmeyi başarmıştı. Yıllar … Devamını oku..

© Copyright 2010-2017 Sinemayı Bloglamaya Hazır mısınız?. Tasarım: — Dream Theme.

Üye Girişi Valid XHTML 1.0 Transitional I Love You Wordpress