2000 ve öncesi, Fantastik, Gençlik, Gerilim, Komedi, Korku

1987 yapımı vampir filmi “The Lost Boys”

1987 yapımı vampir filmi “The Lost Boys”

Normalde günümüzde çekilen vampir filmlerini bile pek sevmezken biraz değişiklik olsun dedim ve 87 yapımı “Kayıp Gençler” filmini seyretmeye başladım. Fakat şunu en başta belirtmek gerekiyor ki filmin 87 yapımı olduğunu unutmamak ve günümüz teknolojileri ile karşılaştırmamak gerekiyor.

Ne yalan söyleyeyim filmi izlerken o kadar keyif aldım ki belki bazı şeyler çok sırıtmış olabilir ama dediğim gibi o döneme göre gayet güzel bir film ortaya çıkmış. Hatta film, günümüzde çekilen Alacakaranlık, Vampir günlükleri gibi yapımlara bir ışık olmuş gibi. Nedense seyrederken böyle bir izlenime kapıldım. :)

Anne babası boşanan iki kardeş, anneleriyle birlikte büyük babanın yanına Santa Carla’ya yerleşmişlerdir. Fakat burası “Dünyanın cinayet başkenti” olarak anılan tuhaf bir yer. Çok fazla genç ortadan kayboluyor. Elektrik direklerinde, panolarda kayıp ilanları asılıdır. Kimse neler olduğunu anlamaz ve kaybolan çocuklarla da ilgili herhangi bir iz bulamazlar. Kasabanın büyük bir çoğunluğu gençlerden oluşmaktadır. Fakat tek işleri eğlencedir bu gençlerin. Kardeşlerin en büyüğü Michael, Star isimli bir kızdan hoşlanır ve onun peşinde dolanmaya başlar. Star’ın kendisini fark etmesiyle olay farklı boyutlara taşınmıştır. Farklı bir ortam diyorum çünkü Star ve arkadaşları Vampirdir ve Michael’de kan içerek onların arasına katılmıştır.

Başlarda kendisindeki değişikliğin farkına varmaz. Gece dışarıya çıkmaktan hoşlanıyor, sabahları devamlı uyuyor ve zamanla kan içme isteği de ortaya çıkınca olaylar ortaya çıkmaya başlıyor. Sam, son günlerde satın aldığı vampir çizgi romanlar da okuduğu şeylerin abisi ile eşleştiğini görünce başlarda korkuyor fakat onu kurtarabileceğine inandığı için şehirdeki tuhaf vampir avcısı çocuklardan (Edgar ve Alan) yardım alır.

Hiç şüphesiz yapım yılına göre baya başarılı bir film olmuş. Özellikle vampir avcısı çocuklara çok fazla güldüm. Harika bir ikili olmuşlar. :D Filmi izlerken, günümüz teknolojisini yok sayarak seyrettiğiniz taktirde keyifle seyredebileceğiniz bir film olmuş. Tavsiyedir.. :)

/ 23 Wiews

No Comment

Please Post Your Comments & Reviews

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir