14
May

Kartal – The Eagle

Savaş filmleri dediğimizde, hele ki konu olarak antik roma, mısır, Sezar gibi öğeleri içinde barından bir yapımla karşı karşıyaysak akla gelen bazı öğeler vardır. Kılıç, kalkan, o uçları olmayan terlik benzeri ayakkabılar, miğferler, ihanetler, aldatmacalar vs vs…
Sinema seyircisi bu tür yapımlarla sık sık karşı karşıya kalmıştır. Bunlardan akıllarda kalanlar Russell Crown’un Oscar sahibi yapımı Gladyatör, Brad Pitt’in başrolünde yer aldığı Truva, Colin Farrell’in unutulmaz karakteri canlandırdığı Büyük İskender, 300 Spartalı,Titanların Savaşı gibi…

Kartal (The Eagle) filmi de bu noktada bizlere son dönemin akılda kalan antik yunan ve roma filmleri ile dizilerini çağrıştırıyor. Kartal’ın konusu da diğer yapımlar gibi aslında roman sayfalarından geliyor.Konu MS 140 yılında işgal altında olan Kuzey Britanya’da geçiyor. 20 yıl önce büyük Roma Lejyonu’nun İskoç’ya dağlarında kaybolmasının sırrını çözmek isteyen Marcus Aquila nın öyküsü. Sırrı babasının onurunu kurtarmak için çözmeye ant içen Marcus İskoç’ya nın dağlarında amansız mücadeleye göğüs gerer.

Filmin yönetmen koltuğunda State of Play (2009) filminden aşina olduğumuz Kevin Macdonald yer alıyor. Filmin başrolünde Channing Tatum, Donald Sutherland ve Jamie Bell yer alıyor.
Bunları İncelediniz mi?

Spregel…

Spregel… Hayatta her şeyin değişmez, evrensel bir yapısı vardır aslında. Nerede olursanız olun, nerede yaşarsanız  yaşayın, nerede ölürseniz ölün bazı şeyler öylesine anlamsız – ya da anlamlı – aynıdır. Günlerden … Devamını oku..

3. Uluslararası Engelsiz Film Festivali Kısa Film Yarışması Başvuruları Başladı.

Son günlerde film yarışmaları ile ilgili mailler geliyor ve elimden geldiğince yayınlamaya çalışıyorum. Az önce başka bir kısa film yarışması ile ilgili bir mail geldi ve aynen aktarıyorum. 3. ULUSLARARASI … Devamını oku..

“Zincirlerimizden başka kaybedecek bir şeyimiz yok.”

Filmin başrollerinde Nejat İşler (Kaan), Yiğit Özşener (Mete), Ahu Türkpençe (Zeynep) gibi başarılı isimler yer alıyor. Kaan çeşitli kitapların basımını yapan yayınevi sahibidir. Mete’nin ise Kadıköy’de barı vardır. Mete’nin plak … Devamını oku..

© Copyright 2010-2017 Sinemayı Bloglamaya Hazır mısınız?. Tasarım: — Dream Theme.

Üye Girişi Valid XHTML 1.0 Transitional I Love You Wordpress