2006, Aksiyon, Fantastik, Komedi, Macera

Karayip Korsanları: Ölü Adamın Sandığı

Karayip Korsanları: Ölü Adamın Sandığı

İlk filmiyle gişelerde yüzleri güldüren Karayip Korsanları, devam filmiyle karşımıza çıkıyor. Serinin bu 2. Yapımında, gözü pek delikanlımız Will Turner, Elizabeth ile evlenme arifesindedir. Düğün hazırlıkları yapıla dururken çılgın dostumuz Jack Sparrow ise başına bela aramaktadır.

Jack’in, lanetlerle dolu uçan hollandalı’nın kaptanı Davy Jones’a olan borcu gün ışına çıkar. Bu borcu ödemezse ömrünün sonuna kadar uçan Hollandalıda esir kalacağının farkındadır. Her şeyden kurtulmayı pek ala beceren çılgın korsanımız Jack, lanetli kaptan Davy Jones’u öldürmesi halinde uçan Hollandalıya hükmedebileceğini öğrenir. Bunu öğrenmesinden sonraysa işler değişmeye başlar.

Tüm bunların gölgesinde olaylardan habersiz olan Will ve Elizabeth, Jack’in bu umursamaz tavırlarından nasibini alacaktır…

Filmdeki en eğlenceli sahnelerden biri tabi ki de Jack ’in yamyamlar ile arasında yaşananlar olsa gerek. Hele ki yerlilerin elinden kaçış sahnesi eğlenceli anlara şahit olmamızı sağlıyor.

Kadrosunda hiçbir değişikliğe gitmeyen seri, yeni bir macerayla karşımızda yer aıyor.  İzleyicinin nelerden hoşlandığını çok iyi bilen yapımcı Jerry Bruckheimer 2. Filmdede kollarını pek ala sıvamış. Görsel efekt bazında en üst seviyelerde yer alan film, Johnny Deep’in usta oyunculuğuyla kendini perçinlemeyi başarıyor.

Filmin Fragmanı

Yazan: Sinan Çalık

/ 20 Wiews

No Comment

Please Post Your Comments & Reviews

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir