19
Kas

Maske takmadan önce, kim olduğum kimsenin umurunda değildi. – Kara Şövalye Yükseliyor

Batman.. Bugüne kadar hiç çizgi romanını okumadım ve Tim Burton‘un yönetmenliğini yaptığı Batman filmlerini de seyretmedim. Nedense pek ilgimi çekmemişti o zamanlar. Fakat Christopher Nolan‘ın yönetmenliğini yaptığı bir kaç film izledikten sonra diğer filmlerine göz atarken karşılaştım bu seri ile. Kadrosu bir o kadar dolu ki her ne kadar bilim kurgu sevmesemde Morgan Freeman, Christian Bale, Gary Oldman, Liam Neeson ve Michael Caine için bu filmler izlenir düşüncesi ile 2008 yada 2009 yılında seyretmiştim.

Aradan tam 4 yıl geçti ve nihayet yeni film çıktı. Anca bugün izleme fırsatı bulabildim. Bu kez kadroya Kedi Kadın rolü ile Anne Hathaway ve kötü adam Bane’i canlandıran Tom Hardy dahil olmuştur. Filme başlamadan önce süresine bakıyorsunuz 2 saat 45 dakika ama zamanın nasıl geçtiğini anlamadan finali yapmışsınız bile. Bu sürede uzunlukta bir filmi izlerken ara sahnelerde falan sıkılmamak mümkün değil. Ama bu adamlar bunu başarmış.. :) Müzikler, oyunculuklar ve kurgu o kadar iyi ki kilitleniyorsunuz resmen. Ama şunu da belirtmek istiyorum bana göre serinin en iyi filmi bir önceki Kara Şövalye filmiydi. Aslında sanırım o filmi en iyisi yapanda Joker karakteriydi.. :)

Bu filmde ise Joker‘in yerine kötü adamı oynayan Bane ön planda yer alıyor. Wayne, yaşadığı olaylar yüzünden köşesine çekilmiş hatta evden dahi dışarı çıkmaz. Etrafta kendisi hakkında, kaza geçirdiği ve yaraları nedeni ile evde saklandığını söylentileri dolansada gerçeği kimse bilmez. Ama bugüne kadar ki asıl amacını şehrini ve insanları, kötü insanlardan korumak olmuştu. Tekrar sahalara dönmesine ise Bane sebep olacaktır. Fakat bu kez her şeye baştan başlıyoruz. Çünkü aradan çok zaman geçtiği için zamanla gücünü kaybetmiştir. Öncelikle kendisini toparlaması için çalışmalara başlar.

Ama kendini tam toparlayamadan Bane’in karşısına çıktığı için bu sefer her şey daha kötüye gitmeye başlar ve kendisini kendi tutsaklarına hapseder. Şehire yerleştirilen bombanın patlaması için çok az zaman kalmıştır. Bunu da önleyebilecek tek kişi Batman’dir. Ne yapıp edip tutulduğu zindandan çıkıp o bombayı etkisiz hale getirmelidir ama bu kez çok zor bir görev onu bekler. Çok fazla detay vermek istemiyorum çünkü konuya bir girdiğimiz zaman finaline kadar anlatmış olurum sanırım :D

Çoğu kişi diğer filmlere göre bunu biraz durgun bulsada bence diğer filmlerden eksik yanı yoktu. Hatta final sahnesi ile diğerlerinden ayrılabilir bile. Seriyi en kısa zamanda tekrardan izlemek istiyorum. Çünkü Nolan, bir daha Batman filmi çekmeyeceğini açıklamış. Umarım bu kararını bir şekilde değiştirip devam filmini çeker.
Bunları İncelediniz mi?

“Bu ayı çok ballı.” – Ayı Yogi 2010

Birazda animasyonlardan yazalım dedim ve son dönemde en gözde animasyon olan Yogi Bear, Türkçe adıyla Ayı Yogi’yi kaleme alıyorum. Normalde hepimizin çocukluğunun unutulmaz karakterlerinden biridir Yogi. Haylaz, şapşal, piknik sepeti … Devamını oku..

Michael Mann Sinemaya Dönüyor

Johnny Depp, Christian Bale ve Marion Cotillard’lı “Public Enemies”ten sonra film çekmeyen, bu süre zarfında sadece “Luck” dizisinin pilot bölümünü kotaran usta yönetmen Michael Mann dört yıllık suskunluğuna nokta koyacak … Devamını oku..

“Özgürlüğümüzü kazandık ama insanlığımızı kaybettik.” – Lage Raho Munna Bhai

İki ay üzerine tekrardan merhaba. :)) Ne kadar çok film izlesemde birçoğu taslaklarda yarım kaldı tamamlayamadım. Diğer sinema blogları nasıl bu kadar güncel kalabiliyorlar.. İmrenmemek elde değil. :) İki ay … Devamını oku..

© Copyright 2010-2017 Sinemayı Bloglamaya Hazır mısınız?. Tasarım: — Dream Theme.

Üye Girişi Valid XHTML 1.0 Transitional I Love You Wordpress