2003, Aksiyon, Gerilim, Suç

“Dünyada iki tür hırsız vardır: Yaşamlarını zenginleştirmek için çalanlar ve yaşamlarını anlamlandırmak için çalanlar.”

“Dünyada iki tür hırsız vardır: Yaşamlarını zenginleştirmek için çalanlar ve yaşamlarını anlamlandırmak için çalanlar.”

Uzun zamandır izlemek istediğim fakat hep unuttuğum bir filmdi sonunda seyredebildim.. :)) Başrollerinde Jason Statham, Edward Norton, Mark Wahlberg gibi usta isimler yer alıyor. Aslında aksiyon filmlerinin aranan isimleri desek sanırım yanlış olmaz. :))

Filmin başında hiç uzatmadan direk ana konuya geçiş yapıyorlar. Ekibimiz toplanarak son soygunlarını yaparak kendi hayatlarına devam edeceklerdir. 35 milyon dolarlık altını tek bir silah kullanmadan çalmak mümkün mü? Soygun için kusursuz bir plan yapılır fakat sanıldığı kadar kolay olmayacaktır. Yapılan tek bir hatada tüm plan suya düşecektir hiç şüphesiz. Dikkatli bir şekilde plana sadık kalarak kusursuz bir şekilde soygun gerçekleşiyor ve 35 milyon dolarlık altını aralarında paylaşarak herkes rahat bir yaşam yaşayacaktır sonunda. Ama bu kadar çok para bazılarının aklını karıştırmak için yeterli bir sebep sanırım.. Steve, ekipten ayrı bir plan yaparak çalınan parayı kendilerinden çalarak tüm bu serveti tek başına harcamak niyetindedir ve bunu da başarır. Bu ihanet planı sırasında John Bridger (Donald Sutherland) hayatını kaybeder.

Olayın şokunu üzerinden atlatamayan ekip son kez toplanır ve bu kez asıl amaçları para değil de John’u öldüren Steve’den intikam almak için yeni bir plan için bir araya gelir. Fakat bu kez kasa konusunda uzman olan John’un yerine ekibe kızı Stella (Charlize Theron) dahil olur. Steve, kazandığı para ile kendine lüks bir villa almıştır. Bu kadar çok serveti olan bir adamın evi de çok sıkı korunmaktadır. Buraya girmek pek kolay olmayacak ama yaptığı ihanetin bedelini ödemek zorundadır. Charlie, bu kez daha dikkatli davranarak kusursuz bir soygun planı oluşturmak zorundadır. Acaba bu planın altından hiç bir zarar görmeden kalkabilecekler mi?

Filmde yok artık dediğiniz sahneler oldukça çok olmasına rağmen kendini izlettiriyor ve açıkçası göze batmıyor bu sahneler. Ayrıca bu filmden sonra sanırım Mini Cooper hastalığı da iyice artmış insanlarda. İyi bir reklam yaptılar açıkçası. :D Kurgusu, oyuncuların performansı ve replikleri ile ortaya çok keyifli bir film çıkmış. Canınız sıkılıyor, ne izlesem diye düşünüyorsanız bu film tam size göre.. :))

/ 34 Wiews

2 Comments

 • Furkan Özden 15 Nisan 2013 at 20:50

  Filmin kadrosu harika. İnşallah “The Brazilian Job” filminde de aynı kadro olur.

  Reply
  • SineBlog 15 Nisan 2013 at 22:16

   Bu filmle ilgili henüz kesin bir bilgi yok sanırım. Fakat eğer ikinci filmi çekilirse aynı kadro olmalı ekipte.. Yeni kişiler eklensin ama ekip dağılmasın. :))

   Reply

  Please Post Your Comments & Reviews

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir