2013, Dram, Gerilim, Tür

“Kızını hayatta tutabilmek için saniyelere meydan okuyan baba..” – Hours

“Kızını hayatta tutabilmek için saniyelere meydan okuyan baba..” – Hours

30 Kasım’da trafik kazasında hayatını kaybeden Paul Walker’ın son filmi.. Film belki mükemmel değildi, fakat babanın kızını hayatta tutabilmek için çabası sanırım sizi filme kilitliyor. Tek mekanda geçen filmlerde oyuncunun performansı ve yönetmenin başarısı o filmi izlenir kılmıyor mu? :)

Katrina kasırgası sırasında eşini doğum sırasında kaybeden bir adamın hikayesini anlatıyor. Bebeği, henüz kendi kendine nefes alamadığı için solunum cihazına bağlıdır. Kasırganın şiddetli şekilde devam etmesiyle hastanenin boşaltılmasına karar verilir. Fakat Nolan ve bebeği taşıyacak donanımlı bir ambulans olmadığından hastanede beklemek zorundadırlar.

Birkaç saat içinde tüm şehirde elektrik gider ve Nolan o an ne yapacağını bilemez. Bebeğinin kendi kendine nefes alabilmesi için sadece 48 saat solunum cihazının çalışması gerekmekte. Hastanenin deposundan bulduğu jeneratörü solunum cihazına bağlayarak tekrar çalışmasını sağlar. Fakat 48 saat maalesef o kadar rahat geçmeyecektir. Şehirde kesilen elektrik nedeniyle yağmacılar silahlanarak tehdit oluşturmaktadır. Henüz eşinin vefatını sindirememiş olsa da hayata tutunmak için geriye kalan tek sebebi olan kızının yaşam savaşını kazanması için saniyelerle savaşması gerekiyor.

Acaba Nolan, tüm zorlu şartlara rağmen kızını hayatta tutabilmeyi başarabilecek mi?

/ 5 Wiews