4
Nis

“Ağrı kesicilerin işe yaramadığı bir dünya burası. Bu kadar çok acı olmasının başka bir açıklaması yok..” – Girl, Interrupted

1999 yapımı film ama ben daha bugün izleyebildim. Ara ara tempo yavaşlasada çok hoşuma gitti film nedense. Oyuncuların performansı resmen kilitledi beni ekrana. Hatta sanki o anlara hastaneden tanık oluyormuşsunuz gibi hissedebilirsiniz. Angelina Jolie bence, kariyerindeki en kral oyunculuğu sergilemiş. Yardımcı oyuncu olmasına rağmen, daha fazla dikkat çekmiş ve ödülleri toplamış.. Gene çok fazla lafı dolaştırmadan ben konuya geçiş yapayım direk. :)

Susanna, fazla miktarda aspirin alarak intihar eder ve hastaneye erken yetiştirilmesiyle kurtulur. Bu durumdan endişe eden ailesi, kendisini tedavi olması için hastaneye yatırmaya karar vermiştir. Kendisi her nekadar hasta olmadığını savunsada, doktorlar borderline (Sınır çizgisi) kişilik bozukluğu tanısı koymuşlardır. Tedavisi 18 ay sürecektir. Hala nelerin olduğunu anlayamamıştır ve olayları çözebilmek, kendini tanıyabilmesi için uzunca bir süre vardır önünde. Devamlı düşündüğü şey “ben burada kalmalı mıyım? Yoksa gitmeli mi?” Akıl hastanesinde yatan birçok insan sanırım kendini bu şekilde ilk başlarda sorgulamaya başlıyor fakat o hastaneden çıkabilmeleri için tedaviye olumlu sonuç vermeleri gerekmekte. Bunun içinde sanırım bazı şeyleri kabullenmek gerekiyor.

-Çünkü sen zaten öldün Lisa, ölsen kimse aldırmaz Lisa, çünkü sen çoktan ölmüşsün, senin kalbin buz kesmiş, o yüzden buraya dönüyorsun sen özgür değilsin yaşamak için buraya ihtiyacın var bu çok acı…

Acaba kendilerine çok fazla zarar vermeden bu tedavi sürecine olumlu cevap verebilecekler mi? Filmi izlerken kendinizi sanki o ortamda hissediyorsunuz. Zaman zaman hayatınızı sorgulamaya bile başlıyorsunuz.. Hatta akıl hastanesi ortamının ne kadar keyifli olabileceğini bile görüyoruz. :D

Filmin senaryosunun, oyuncuların performansı çok iyi olmasına rağmen sanki bir şeyler eksikti filmde.. Ama siz genede izleyin bu filmi hatta Angelina Jolie için bile izlenir. :)
Bunları İncelediniz mi?

Harry Potter ve Ölüm Yadigarları Bölüm 1

J.K. Rowling’in bir cafe köşesinde sıkıntısından yazmaya başladığı Harry Potter, 7 kitaplık serisinin beyazperdeye uyarlanmasıyla seyirciye seyri yüksek fantastik bir dünya sunmuştu. Şimdi ise bu 7 serilik dünyanın son bölümüne … Devamını oku..

“Kahramanlar, bazen kaderleri ağırlığında acı çekerler. Fakat, onları güçlendiren de bu acıdır.” – Midnight FM

Koreliler, gerilim türündeki filmlerde gerçekten çok başarılı yapımlar ortaya çıkarıyor. Fakat en büyük eksileri ise polisleri olaya dahil etmeleri. Yok yani film boyunca zaten hiçbir işe yaramıyorlar filmde olmasalar eksikliğini … Devamını oku..

İster kum tanesi olsun, ister kaya.. İkisi de aynı şekilde batar suya..

Son zamanlarda bir merak sardım bu Kore yapımı filmlere. Bidusun‘un önerisi ile bu akşam Oldboy filmini seyrettim. Filme nasıl giriş yapacağımı bilemedim.. İzlediğiniz tüm intikam filmlerini unutun bir kere. Senarist … Devamını oku..

© Copyright 2010-2017 Sinemayı Bloglamaya Hazır mısınız?. Tasarım: — Dream Theme.

Üye Girişi Valid XHTML 1.0 Transitional I Love You Wordpress