10
Oca

”Yaşamak ya da ölmek için iyi ya da kötü bir sebep yoktur.”

Bir tavsiye üzerine film dikkatimi çekti ve izlemeye başladım. Aslında izlemeye karar vermemdeki en büyük etken oyuncu kadrosunda Tom Cruise ve Jason Statham olmasıydı fakat Jason sadece ilk sahnede 15, 20 saniyelik yer alıyor. Kapatıp kapatmamak arasında kararsız kaldım ama yavaş yavaş film kendini izletmeye başlıyor.

Özellikle filmin replikleri çok hoşuma gitti. Kaçırmamanızı, sahne atlamamanızı tavsiye ederim. Ayrıca çok kişi beğenmemiş olsada Jamie Foxx rolün hakkını vermiş. Açıkçası böyle bir performans beklemiyordum filmi Tom Cruise kurtarır diyordum ama ikisinin payı büyük..

Neyse biz filmimize dönelim :)) Los Angeles‘ta taksicilik yapan Max’in hayatı bir anda taksiye aldığı müşteri sayesinde değişir. Vincent, Los Angeles‘a bir görev için gelmiş ve gece boyu sürecek olan işi için ise Max ile anlaşmıştır. Kendisine gece boyunca şoförlük yapacaktır. Fakat olaylar hiç beklenildiği gibi gelişmez ve Vincent’in katil olduğunu öğrenir. Ondan kurtulmak istesede bunda başarılı olamaz ve zorunlu olarak o tehlikenin içine kendisine girmiştir.

Bir yanda, yüz milyonlarca yıldızdan oluşan milyonlarca galaksi var… Bir yanda da bir göz kırpışı kadar ufak, küçücük bir nokta. O, biziz. Boşlukta kaybolmuşuz.

Vincent, her engeli kaldırarak listesinde yer alan kişileri öldürmeye devam eder. Max için işler daha bir karışık hal alacaktır. Yeni tanıştığı ve hoşlandığı kişinin Vincent‘in listesinde olduğunu öğrenince işler daha bir zorlaşacak. Sonuçta uzun yıllardır dürüst bir şekilde işini yapan taksicidir. Eline hiç silah almamış ve açıkçası zaman zamanda tüm bu olayların ortasında olduğu için haliyle korkmaya başlıyor.

Bir yanda peşinde FBI diğer yanda eli kanlı olan bir katil. Max, tüm bunlara rağmen arkadaşını kurtarabilecek mi? Tüm bunların cevabı filmde yer alıyor.. :D

Film öyle çok fazla içerisinde aksiyon barındırmıyor ama oyuncuların performanslarından dolayı kendini izlettiriyor. İkilinin arasında geçen diyaloglar ise daha bi keyifle izlettiriyor kendini. Yazıya filmden güzel bir replik ile son veriyor ve filmi izlemenizi tavsiye ediyorum. :)

Bir gece uyanıp, hiç olmadığını keşfedeceksin. Yani her şey senin etrafında dönüyor. Asla olmayacak. Aniden yaşlanacaksın. Olmadı. Olmayacak da, çünkü bunu asla yapmayacaktın zaten. Onu anılarına gömüp, televizyon koltuğuna gömülecek. Geri kalan hayatını günlük TV tarafından uyuşturularak geçireceksin.
Bunları İncelediniz mi?

Rakamları hiç sevmiyorum. Ben arkadaşlarımı seviyorum.. – Safe

12 yaşında olmasına rağmen harika matematik zekası olan Mei, seçme sanşı olmadığı için bir anda kendini Çin mafyasının içinde bulur ve tehlikenin tam ortasına düşer. Mafyalar arası anlaşmazsızlık yetmezmiş gibi … Devamını oku..

“Küçük beyaz yalanlarımız..”

Küçük Beyaz Yalanlar (Les Petits Mouchoirs) Sinema dünyası sanırım yeni bir yönetmene kucak açıyor. Beyaz perdenin başarılı yapımı olan “Cesaretin Var mı Aşka” dan tanıdığımız Guillaume Canet, yönetmenlik koltuğunda başarılı … Devamını oku..

“Bir suç ancak onu planlayan zeka kadar mükemmel olabilir.” – Mr. Brooks

Bazı oyuncular vardır hani böyle oynadığı her rolün üstesinden fazlasıyla geliyorlar. O an karakterin yaşadığı duyguları size aktarabiliyorlar ve Kevin Costner onlardan biri. :) Mr. Brooks iş hayatında başarılı bir … Devamını oku..

© Copyright 2010-2017 Sinemayı Bloglamaya Hazır mısınız?. Tasarım: — Dream Theme.

Üye Girişi Valid XHTML 1.0 Transitional I Love You Wordpress