8
Nis

“Kazan ya da kaybet, ringde birisi varsa dövüş bitmemiştir.” – Çelik Yumruklar

Yıl 2020… Teknolojinin gelişmesi ile artık insanlar, mevcut sporlardan keyif alamaz oldular. Bu sporların en başında ise boks yerini alıyor. Teknolojisi ise almış başını giderken bir anda ringleri robotlar doldurmaya başladı. Artık boks daha heyecanlıdır. İnsanlar robotlara yatırımlar yapmaya başladılar. Ses kontrol ile çalışanından, takip özelliğine sabit olan robotlara kadar teknolojinin bir sürü nimetlerinden faydalandılar.

Charlie Kenton, geçmişte çok cesur bir boksördü. Dünyanın 2. en iyi boksörüne bile 12 round boyunca direnmiştir. Ringlerden indikten sonra diğer sporcular gibi o da robot boksuna yatırım yapmaya başlamıştır. Fakat pekte başarılı olamadı aslında. Bu işe çok para yatırmasına rağmen dövüşlerde düşüncesiz hareketlerinden dolayı robotları hep parçalatmıştır. Fazla cesur olmakta çok iyi değilmiş. :)) 11 yıl önce, Max doğduktan sonra bu sorumluğu alamayacağını anladıktan sonra evi terk eder. Max’in annesinin vefatı üzerine yolları onca yıl sonra tekrar kesişmiştir. Charlie, yeni satın aldığı zamanın en iyi robot boksörlerinden biri olan Noisy Boy ile tekrar milyon dolar kazanma hevesi ile oğluyla birlikte koyulur. Fakat gene düşüncesizle hareket ettiği için kısa süre içinde paramparça olmuştur. Sanırım Charlie kaybetmeye, robotları ise parçalanmaya mahkumdur. :))

Kim bilebilirdi ki Max’in çöplükte bulduğu robot ile Charlie’nin şansının tekrar döneceğini?? :)) Çöpten bulunan robot, antrenman robotudur ve dövüşlerde kazanma şansı oldukça düşüktür. Max’in aldığı ilk galibiyetten sonra inançları daha fazla artar ve bu robotu tam bir boksöre dönüştürmek için yeniden programlamaya başlarlar. Filmin finaline doğru olacakları tahmin etmenize rağmen, 2 saat boyunca sıkılmadan izliyorsunuz. Oldukça keyifli bir filmdi, izlemeyen arkadaşlara tavsiyemdir. :)
Bunları İncelediniz mi?

Harry Potter Beyaz Perdeye Elveda Dedi

2001 yılında ilk defa seyirciye merhaba diyen Harry Potter serisi, tam 11 yıl sonra yine beyazperde de seyirciye elveda diyor. Son kitabı 2007 yılında çıkan ve o günden beri beklenen … Devamını oku..

‘Life of Pi’ ve ‘Pan’s Labyrinth’ üzerinden ‘Beast’s of the Southern Wild’e… Sinema’da çocuğun gözü

Yıllar önce Fransız Kültür Merkezi’nde bir kısa film festivaline gitmiştim. O festivalden aklımda kalan en nadide film, yaklaşık üç dört dakika süren ve çoçuklu bir ailenin, bir anne-babanın/ bir karı-kocanın, … Devamını oku..

Jason Statham Kimdir Hayatı ve Filmleri

Jason Statham’ı belki de pek çoğumuz Frank Martin olarak biliyoruz. Taşıyıcı filmi ile büyük-küçük, yerli-yabancı pek çok kişinin hayatında belirli bir yer edinen Jason Statham, İngiltere’nin Londra kentinde küçük bir kasaba … Devamını oku..

© Copyright 2010-2017 Sinemayı Bloglamaya Hazır mısınız?. Tasarım: — Dream Theme.

Üye Girişi Valid XHTML 1.0 Transitional I Love You Wordpress