8
Haz

Farklı yaşamların ortak noktası: Dostluk.. – Can Dostum

Fragmanını izlediğim zaman kesinlikle bu filmi izlemeliyim dediğim nadir filmlerden bir tanesi oldu benim için. Ayrıca bu film gerçek bir hikayeyi anlatıyor belki de bu yüzden daha çok etkileyici. Fransız filmlerini sevmem ve izlemem diye düşünenler çok şey kaybeder o kadar harika bir film yani :D

Ayrı dünyaların insanı derler ya bazen iki kişi için.. Filminde ana konusunda ayrı dünyalarının bir ortak noktada buluşmasını ve nasıl gerçek dostluğa dönüşmesini anlatıyor bizlere. Philippe (François Cluzet) çok zengin aristokrattır. Fakat geçirdiği bir kaza yüzünden felç kalıyor. Bugüne kadar yanına gelen yardımcıları bu zorlu hayata alışamamış ve kısa süre içinde işten ayrılmıştır. Bu nedenle yeni bir yardımcı arayışına girmişlerdir. Driss’in (Omar Sy) işe alınmasına neden olan kendine güveni ve sanırım doğallığı oldu :) Fakat nerden bilsin Phillippe’yi hataya bağlayan kişinin kendisi olacağını. Başlarda çok fazla zorlansa da ikili zamanla birbirine alışıyor ve o an yakın arkadaşlarının Driss’i araştırmasıyla cezaevinden yeni çıktığını öğreniyorlar ve haliyle Phillippe’yi uyarıyorlar. Sanırım kim olsa aynısını yapar, sonuçta ortada kaza geçirmiş felçli bir kişi bulunuyor ve en iyi bakımını alması gerekiyor. Ama tabi bu uyarılara kulak asmayan ve Driss’in bu işi yapacağına inandığı için işe devam etmesini sağlıyor.

Film sizi kendine o kadar bağlıyor ki bittiği zaman bir süre duraksamanıza sebep olabiliyor. Ayrıca film o kadar doğal ki hiçbir dakika bile sıkılmıyorsunuz izlerken. Dram filmi olmasına rağmen Driss ve Phillippe’nin birbirine alışma süreci zaman zaman bizi güldürebiliyor. Son günlerde izlediğim en keyifli filmlerden biriydi. Tavsiyemdir :)

Ve işte fragman.. :))
Bunları İncelediniz mi?

Büyük oynamayan kazanamaz – Hodejegerne

Filmin konusunu incelediğim zaman klasik aksiyon filmlerinden bir tanesi diye düşünerekten vakit geçirmek için izlemeye başladım. Filmin başı biraz sıkıcı geçince kapatıp kapatmamak konusunda kararsız kaldım ama bir filmi yarım … Devamını oku..

“Mutlu bir evlilik, sanıldığı kadar kolay değil.”

İyi Günde Kötü Günde Filminin başrollerinde Kellan Lutz (Charlie), Mandy Moore (Ava), Jessica Szohr (Shelby), Michael Weston (Gerben) ve Jane Seymour oynamaktadır. Ava evlilik danışmanlığı yapmaktadır. Evlenmesiyle birlikte meslek hayatı … Devamını oku..

FAZLA KONUŞULMUŞ, FAZLA SÜSLÜ BİR FİLM: AMERICAN HUSTLE

Görkemli bir oyuncu kadrosu, süslenmiş bir prodüksiyon, David O. Russell usulü tipik bir Hollywood örneği: American Hustle Altın Küre’de En iyi Müzikal/Komedi, En iyi kadın oyuncu ve En iyi yardımcı … Devamını oku..

© Copyright 2010-2017 Sinemayı Bloglamaya Hazır mısınız?. Tasarım: — Dream Theme.

Üye Girişi Valid XHTML 1.0 Transitional I Love You Wordpress