12
Kas

Biz dans ettik, otobüs bileti aldık ve dondurma yedik.. – Barfuss

Uzun süredir filmler hakkında yazı yazmamıştım. Bu süre içerisinde bir çok film izledim yorumlamaya niyetlendim ama bilgisayar başında geçtiğim zaman tüm aklımdakiler uçup gidiyordu ki bu filmi izleyene kadar.. :)

Annesinin yıllarca eve kapattığı ve dış dünyada neler olduğundan habersiz olan Leila hayatı 19 yaşında öğrenmeye başlıyor. Uzun yıllar boyunca eve kapandığı için ve annesinin ölümünden kendini sorumlu tuttuğu için psikolojisi bozulmuş ve akıl hastanesine yatırılmıştır. Devamlı intihar etmeyi deneyen ve hastanede doktorun yapmış olduğu seanslarda hiç bir şey anlatmayan ve öylece sessizce duran bir hastadır. Doktoru, Leila’yı psikolojisi çok zarar görmüş, acil tedaviye ihtiyacı olduğunu ileri sürüyor fakat gerçekleri maalesef ki göremiyor..

Ailesi zengin olmasına rağmen kendi hayatını seçen ve hiçbir işte uzun süre kalamayan Nick en sonunda iş kurumunun kendisine bulmuş olduğu iş görüşmesine gitmeye karar vermiştir. Ne iş yapacağından habersiz görüşmeye gider Akıl Hastanesine ve hademe olarak işe alınır. Çaresiz kaldığı için mecburen işi kabul eder fakat annesiyle telefonda görüşürken temizlik arabasında unuttuğu tuz ruhunu görüp içen bir hastanın hastalanması sonucunda gene işine son verilmiştir.

Tuvalette tesadüfen Leila’yı intihar ederken gören Nick, onu kurtarınca Leila ona karşı ilgi duymaya başlar. Gerekli belgeleri teslim ettikten sonra hastaneden ayrılırken Leila’da çantasını toplayarak hastaneden kaçar ve Nick’i evine kadar takip eder. Leila’yı karşısında görüp ne yapacağını bilemeyen Nick mecburen bir gün evinde misafir eder Leila’yı fakat kafasında kurduğu gibi hastaneye onu dönmeye ikna edemez. Abisinin düğünü için evine dönmek zorunda olan Nick, Leila’yı da yanına alarak yollara düşer. Tabi bu yolculuk Leila için ayrı bir tecrübe olacaktır. Otobüse, trene ve hatta para çekmeyi bile öğrenmiştir.

Biz dans ettik, otobüs bileti aldık ve dondurma yedik. Aynı yatakta uyuduk, onun kalp atışını dinledim.

Aslında Leila deli değil 18 yıldır hiç dışarı çıkmayıp annesi tarafından eve kapatıldığı için dışarıda ki dünyadan pek bir habersiz. 19 yaşında ise hayatı tanımaya başlamıştır. Birbirlerine alışan bu çift için yolculuk baya eğlenceli geçecektir ve önlerinde uzun bir yol vardır.

Konusu biraz değişik gelmişti ve açıkçası bu kadar iyi olacağını beklemiyordum ben filmin. Ayrıca yolculuk boyunca da filme eşlik eden müziklerde bir harika.. Kısacası konusu itibariyle diğer filmlerden farklı, oyunculuğu ve müzikleri ise mükemmel (bana göre) olan filmi hala izlemediyseniz…

NEYİ BEKLİYORSUNUZ? :D

İyi seyirler…

Filmin Fragmanı;
Bunları İncelediniz mi?

“Bence, ‘merhamet’ kelimesini İngilizce sözcüklerden çıkarmak gerek.” – Babam İçin

Konusunu okuduğum zaman, izleyip izlememek arasında kararsız kalmıştım fakat yorumlara göz gezdirdiğim zaman ilgimi çekmeyi başarmıştı. Klasik bir giriş ile; başrollerinde Daniel Day-Lewis, Pete Postlethwaite, Mark Sheppard, Tom Wilkinson ve … Devamını oku..

Hızlı ve Öfkeli 5 Rio Soygunu

Modifiye araçlar, hız ve suçun bir araya gelişi…tabi ki aklınıza ilk gelen Hızlı ve Öfkeli serisidir. Vin Diesel’in Dominic Toretto rolüyle özdeşleştiği Hızlı ve Öfkeli serisi 5. filmiyle modifiye araçları … Devamını oku..

Karayip Korsanları: Dünyanın Sonu

Senarist Ted Elliott ve Terry Rossio Karayip Korsanları’na devam filmi katmak yerine 2 filmlik bir mini seri katmayı düşünmüşlerdi. Bunun ilk adımını da Karayip Korsanları: Ölü Adamın Sandığı ile attılar. … Devamını oku..

© Copyright 2010-2017 Sinemayı Bloglamaya Hazır mısınız?. Tasarım: — Dream Theme.

Üye Girişi Valid XHTML 1.0 Transitional I Love You Wordpress