2005, Dram, Komedi, Romantik

Biz dans ettik, otobüs bileti aldık ve dondurma yedik.. – Barfuss

Biz dans ettik, otobüs bileti aldık ve dondurma yedik.. – Barfuss

Uzun süredir filmler hakkında yazı yazmamıştım. Bu süre içerisinde bir çok film izledim yorumlamaya niyetlendim ama bilgisayar başında geçtiğim zaman tüm aklımdakiler uçup gidiyordu ki bu filmi izleyene kadar.. :)

Annesinin yıllarca eve kapattığı ve dış dünyada neler olduğundan habersiz olan Leila hayatı 19 yaşında öğrenmeye başlıyor. Uzun yıllar boyunca eve kapandığı için ve annesinin ölümünden kendini sorumlu tuttuğu için psikolojisi bozulmuş ve akıl hastanesine yatırılmıştır. Devamlı intihar etmeyi deneyen ve hastanede doktorun yapmış olduğu seanslarda hiç bir şey anlatmayan ve öylece sessizce duran bir hastadır. Doktoru, Leila’yı psikolojisi çok zarar görmüş, acil tedaviye ihtiyacı olduğunu ileri sürüyor fakat gerçekleri maalesef ki göremiyor..

Ailesi zengin olmasına rağmen kendi hayatını seçen ve hiçbir işte uzun süre kalamayan Nick en sonunda iş kurumunun kendisine bulmuş olduğu iş görüşmesine gitmeye karar vermiştir. Ne iş yapacağından habersiz görüşmeye gider Akıl Hastanesine ve hademe olarak işe alınır. Çaresiz kaldığı için mecburen işi kabul eder fakat annesiyle telefonda görüşürken temizlik arabasında unuttuğu tuz ruhunu görüp içen bir hastanın hastalanması sonucunda gene işine son verilmiştir.

Tuvalette tesadüfen Leila’yı intihar ederken gören Nick, onu kurtarınca Leila ona karşı ilgi duymaya başlar. Gerekli belgeleri teslim ettikten sonra hastaneden ayrılırken Leila’da çantasını toplayarak hastaneden kaçar ve Nick’i evine kadar takip eder. Leila’yı karşısında görüp ne yapacağını bilemeyen Nick mecburen bir gün evinde misafir eder Leila’yı fakat kafasında kurduğu gibi hastaneye onu dönmeye ikna edemez. Abisinin düğünü için evine dönmek zorunda olan Nick, Leila’yı da yanına alarak yollara düşer. Tabi bu yolculuk Leila için ayrı bir tecrübe olacaktır. Otobüse, trene ve hatta para çekmeyi bile öğrenmiştir.

Biz dans ettik, otobüs bileti aldık ve dondurma yedik. Aynı yatakta uyuduk, onun kalp atışını dinledim.

Aslında Leila deli değil 18 yıldır hiç dışarı çıkmayıp annesi tarafından eve kapatıldığı için dışarıda ki dünyadan pek bir habersiz. 19 yaşında ise hayatı tanımaya başlamıştır. Birbirlerine alışan bu çift için yolculuk baya eğlenceli geçecektir ve önlerinde uzun bir yol vardır.

Konusu biraz değişik gelmişti ve açıkçası bu kadar iyi olacağını beklemiyordum ben filmin. Ayrıca yolculuk boyunca da filme eşlik eden müziklerde bir harika.. Kısacası konusu itibariyle diğer filmlerden farklı, oyunculuğu ve müzikleri ise mükemmel (bana göre) olan filmi hala izlemediyseniz…

NEYİ BEKLİYORSUNUZ? :D

İyi seyirler…

Filmin Fragmanı;

/ 8 Wiews

2 Comments

 • ReplikSitesi 13 Kasım 2011 at 13:18

  Güzel makale olmuş yakın zamanda izleyeceğim bunu da.. Teşekkürler.

  Reply
 • jennyssb 12 Kasım 2011 at 23:48

  İşte bu diyorum güzel bir yorum olmuş “çok hoş, çok tatlı!” Sevdim. :)

  Reply
 • Please Post Your Comments & Reviews

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir