25
Şub

3. Uluslararası Engelsiz Film Festivali Kısa Film Yarışması Ödülleri Belli Oldu

7

Birkaç ay önce tanıtımını yaptığımız 3. Uluslararası Engelsiz film festivali kısa film yarışmasının ödülleri belli olmuş. Bugün gerekli bilgilendirmeyi mail ile yaptılar ve içeriğini aynen aktarıyorum.

Mind The AD İstanbul tarafından düzenlenen 3. Uluslararası Engelsiz Film Festivali’nin bu yılki kısa film yarışmasının başvuruları başladı. 

1 Nisan 2013 tarihinde sona erecek olan yarışmada EN İYİ KISA FİLM, EN İYİ SENARYO ve JÜRİ ÖZEL ÖDÜLLERİ verilecektir. Bunun çerçevesinde Türkiye genelinde “HERKES İÇİN EŞİT YAŞAM KOŞULLARI, EŞİT SAYGI VE ADALET” ana fikrinden yola çıkılarak “engelli” temalı bir kısa film yarışması düzenleneceğinin duyurusu yapılmıştır. 

Yarışmanın sonunda kazanacaklara verilecek ödüller ise şu şekilde:

Digital Film Academy’den çeşitli sinema eğitimleri

1

Yarışmanın sonunda En İyi Kısa Film, En İyi Senaryo ve Jüri Özel Ödülleri’ni kazanan yönetmenlere Digital Film Academy‘den seçeceği çeşitli sinema eğitimleri verilecektir.
 
EDELKRONE firmasından çeşitli kamera yan ekipmanları

FOCUSONE
2

SLIDERPLUS
4

POCKET RIG
5

Yarışmanın sonunda kazananlara Edelkrone firmasından kamera yan ekipmanları verilecektir.

Ekipman Lazım şirketinden Kısa film ekipman desteği

6

Yarışma sonunda Jüri Özel Ödülü’nü kazanacak filmin yönetmenine çekeceği bir sonraki filmine destek için, çekim aşamasında kullanabileceği tüm ekipmanlar ücretsiz olarak kiralanacaktır.

Ayrıntılı bilgiye festivalin web sitesinden ulaşabilirsiniz. 
Bunları İncelediniz mi?

“Kaderimiz içimizde yaşar. Sadece bunu görecek kadar cesur olmanız gerekir.” – Brave

Birkaç haftadır kendisinden sıkça söz ettiren animasyonu sonunda izleyebildim. Bu güne kadar izlediğim ve beğenmediğim animasyon filmi yok sanırım. 2013 En iyi animasyon ödülünü alan Brave için hak etti hak … Devamını oku..

“Zincirlerimizden başka kaybedecek bir şeyimiz yok.”

Filmin başrollerinde Nejat İşler (Kaan), Yiğit Özşener (Mete), Ahu Türkpençe (Zeynep) gibi başarılı isimler yer alıyor. Kaan çeşitli kitapların basımını yapan yayınevi sahibidir. Mete’nin ise Kadıköy’de barı vardır. Mete’nin plak … Devamını oku..

“Ünlü ve meşhur olmak, düşünce tarzını değiştirmez. Sanatını kötüleştirmez. Bunu ancak sen yapabilirsin.” – Danny Collins

Gene filmlerle aramızda baya bir mesafe açılmışken “Dur bugün bir film izleyeyim, ama ne?” sorusunu kendime yöneltmemle Danny Collins filminle karşılaşmam bir oldu. E Al Pacino’da oyuncu kadrosunda yer alıyorsa … Devamını oku..

© Copyright 2010-2017 Sinemayı Bloglamaya Hazır mısınız?. Tasarım: — Dream Theme.

Üye Girişi Valid XHTML 1.0 Transitional I Love You Wordpress