Hayatımız Sinema

3. Uluslararası Engelsiz Film Festivali Kısa Film Yarışması Başvuruları Başladı.

engelsiz film festivali

Son günlerde film yarışmaları ile ilgili mailler geliyor ve elimden geldiğince yayınlamaya çalışıyorum. Az önce başka bir kısa film yarışması ile ilgili bir mail geldi ve aynen aktarıyorum.

3. ULUSLARARASI ENGELSİZ FİLM FESTİVALİ KISA FİLM YARIŞMASI BAŞVURULARI BAŞLADI

Mind the AD-İstanbul tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan 3. Uluslararası Engelsiz Film Festivali 20-25 Mayıs 2013 tarihleri arasında hayata geçiyor.

Engellilik, iş göremezlik konusunda kısa ve uzun metrajlı filmlerle toplumda farkındalık yaratmayı ve bu bilincin güçlenerek yayılmasını sağlamayı hedefleyen Uluslararası Engelsiz Film Festivali; “Herkes İçin Eşit Yaşam Koşulları, Eşit Saygı ve Adalet” ana temasıyla çalışmalarını sürdürmeye başlamıştır.

Kısa Film Yarışması Jürileri Açıklandı…

Ulusal alanda yarışma düzenlenecek olan festivalde EN İYİ KISA FİLM, EN İYİ SENARYO ve JÜRİ ÖZEL ÖDÜLLERİ verilecektir. Bunun çerçevesinde Türkiye genelinde “HERKES İÇİN EŞİT YAŞAM KOŞULLARI, EŞİT SAYGI VE ADALET” temalı bir kısa film yarışması düzenleneceğinin duyurusu yapılmıştır.

Kısa film yarışmasının jürileri :
Tuğrul Tülek (Oyuncu, Yönetmen)
Yelda Reynaud (Oyuncu)
Erhan Kozan (Yönetmen)
Hülya Uçansu (Üniversite Öğretim Görevlisi)
Türker Korkmaz (Yapımcı)
Melis Behlil (Sinema Yazarı, Öğretim Görevlisi)
Muhsin Akgün (Fotoğraf Sanatçısı)
Bülent Doruker (Digital Film Academy Türkiye Direktörü, Yapımcı)
Serkan Çakarer (Yapımcı)
Nizam Eren (Sinema Halkla İlişkiler Uzmanı)

Ön Değerlendirme Jürisi
Yarışmaya katılacak filmleri ödüllü kısa film yönetmenleri ve Kısa Film Ruhu’nu ısrarla koruyan genç sinemacılar değerlendirecek ve ana jüriye iletecek. Ön Değerlendirme Jürisinde yer alacak isimler:

Melis Z. Pirlanti ( Beyazperde.com Genel Yayın Yönetmeni )
Gülçin Önel (Yönetmen, Sinerjist )
Hande Zerkin (Belgesel Yönetmeni, Fotoğrafçı )
Kaan Karsan (Ekşi Sinema Genel Yayın Yönetmeni, Sinema Yazarı)
Hande Türkmen (Metin Yazarı)
Ferhat Şeker (Yönetmen, Fotoğrafçı)

Yarışma Birincilerinin Ödülleri
Kısa film yarışmasında En İyi Kısa Film, En İyi Senaryo ve Jüri Özel Ödülü sahipleri Digital Film Academy’den çeşitli sinema eğitimleri ve Edelkrone firmasından kamera ekipmanları ödüllerini almaya hak kazanacaklar.

Not: “En İyi Senaryo Ödülü” için ayrıca senaryo gönderilmeyecek, jüri izledikleri filmler üzerinden değerlendirme yapacaktır.

Yarışmaya Son Katılım Tarihi: 1 Nisan 2013

Yarışmaya katılmak ve başvuru koşullarını incelemek için www.engelsizfilm.com web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Diğer soru ve önerileriniz için bize festival@engelsizfilm.com adresinden ulaşabilirsiniz.

/ 10 Wiews

2 Comments

 • lady-24 08 Şubat 2013 at 14:22

  Uluslararası engelsiz film festivali bence adıyla daha çok ilgi çeken bir festival oldu diye düşünüyorum bence güzel bir dayanışma bu insanların bir şeyi profosyonelce yapmadan önce ısınma turu atması şart ve sinemaya emek vermek isteniyorsa bu başlangıç sayılır ve bir kart vizite gibi düşüne biliriz hatta. bunun ile ilgili sosyal medyada bir çok konu okudum bir face sayfasıydı sanırım sinema ve ben diye ordaki açıklamada genç amatör sinemacılar kısa film festivalleri ve buna benzer başlıktaki organizasyonlarla bu işin üstatlarından daha fazla bir birlerine kenetleniyor diyordu bencede haklılar sanırım bu konuda yine bir sinema üzerine kurulu olan http://www.salon-34.com adresinde bu yarışma hakkında paylaşımlar vardı ve bunun gibi benzeri bir çok sitede bu festivalin adını duymak mümkün ve böyle kaliteli bir blog sayfasında görmekte ne yalan söyleyim daha bir hoşuma gitti demekki bu genç sinemacı adayı arkadaşlar bu işin gerçekten kendilerini duyurmayı çok ama çok iyi başarıyorlar ve dileğim bir sinema sever olarak başarılarının daimi olması..

  Reply
  • SineBlog 08 Şubat 2013 at 18:01

   Merhaba,

   Günümüzde amatör olarak sinema ile uğraşan gençlerin sayısı çok fazla arttı ve çokta kaliteli işler yapıyorlar. Seslerini, yarışmalarını duyurabilmeleri içinde tek çare sosyal medya ve bloglar yardımı ile çok daha fazla kitleye ulaşmaktır. Sizinde dediğiniz gibi bunu çok iyi başarıyorlar. Elimden geldiğince bu tür yarışmaları duyurmaya çalışacağım.

   Reply

  Please Post Your Comments & Reviews

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir